Business news from Ukraine

Лідери 4 країн підписали угоду про прокладання підводного електричного кабелю дном Чорного моря

18 Грудня , 2022  

Лідери Азербайджану, Грузії, Румунії та Угорщини підписали угоду про прокладення підводного електричного кабелю дном Чорного моря для забезпечення азербайджанською енергією Європи.

Глава Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн вважає амбітним проєкт Чорноморського електричного кабелю, яким Азербайджан постачатиме електроенергію в Європу.

“Можу тільки сказати: який амбітний проєкт (Чорноморського електрокабелю). Він з’єднає нас по обидва боки Чорного моря і піде далі в бік Каспійського моря – як для цифрового зв’язку, так і для енергетики”, – заявила в суботу фон дер Ляєн на церемонії підписання в Бухаресті “Угоди про стратегічне партнерство в галузі розвитку та передачі зеленої енергії між урядами Азербайджану, Грузії, Румунії та Угорщини”.

За її словами, реалізація домовленостей допоможе Європейському Союзу зміцнити безпеку поставок за рахунок передачі електроенергії з відновлюваних джерел до Євросоюзу через Румунію та Угорщину. “Кабель під Чорним морем міг би постачати електрику нашим сусідам у Молдові та на Західні Балкани і, звісно ж, в Україну”, – сказала глава ЄК.

За словами комісара ЄС з політики сусідства та розширення Олівера Варгеї, угоду між Азербайджаном, Грузією, Румунією та Угорщиною про підводний кабель передачі електроенергії через Чорне море (Black Sea Energy) підписано в рамках європейського інвестиційного плану на 17 млрд євро.

Майже 1200-кілометровий кабель передаватиме електроенергію з Азербайджану та Грузії до Румунії та Угорщини. Проєкт має бути реалізований протягом шести років.

,