Business news from Ukraine

Литва може допомогти Україні в експорті 1 млн тонн зерна залізницею

20 Квітня , 2023  

Уряд Литви може допомогти Україні в експорті до 1 млн тонн зерна залізницею після того, як Польща тимчасово заборонила імпорт зерна з України, повідомила міністр економіки та інновацій Литви Аушріні Армонайте.

“Клайпедський порт і Литовські залізниці можуть зіграти важливу роль у створенні імпульсу, щоб допомогти Польщі вирішити ситуацію, що склалася, і гарантувати експорт зерна за межі ЄС. Литва може допомогти безпечно перевезти залізницею з України до 1 млн тонн зерна. Це було б реальним рішенням для України і допомогою для Польщі”, – цитує міністра Verslo zinios.

Своєю чергою, президент Асоціації литовських морських вантажних компаній Вайдотас Шілейко зазначив, що Клайпедський порт здатний переробляти понад 1 млн тонн зерна на рік, але через складну логістику більше ввозити неможливо.

“Литовські залізниці почали перевозити невеликі обсяги українського зерна через Польщу в порт Клайпеди в травні минулого року. Основна проблема тут – різні залізничні калібри: Україна і Литва досі використовують російські калібри, а Польща – європейські, це означає, що рухомий склад доводиться міняти на кордоні”, – пояснив він.

, , ,