Business news from Ukraine

Молдова шукає варіанти допомоги з транзитом українського зерна

20 Серпня , 2023  

Молдова пропонувала допомогу з транзитом українського зерна від початку війни, а зараз намагається знайти рішення, яке влаштує молдовських фермерів і допоможе Києву, заявила президент Молдови Майя Санду.
Говорячи про ситуацію з українським зерном, Санду назвала її “складною темою”.
“Ми намагаємося знайти рішення. Відбуваються дискусії з Україною, Румунією та Європейською комісією, щоб побачити, як ми можемо узгодити інтереси молдавських фермерів, але також забезпечити цей транзит зерна з України. Ми зобов’язані допомогти Україні, яка сьогодні забезпечує наш світ”, – сказала в інтерв’ю RFI.
За її інформацією, Молдова намагатиметься знайти найкраще рішення для обох сторін. Одне з них – швидкі інвестиції в транспортну і портову інфраструктуру для збільшення пропускної спроможності на цей період.
“Ми хочемо збільшити наш експорт, ми хочемо розвивати свою інфраструктуру, і ми можемо це зробити, зокрема, за рахунок ресурсів Євросоюзу”, – пояснила вона.
Санду розповіла про проблему фермерів у Молдові, у яких ще до війни в Україні, не було достатньо можливостей для експорту.
“Доводиться констатувати, що залізнична і портова інфраструктура в Республіці Молдова недостатньо розвинені. Зараз, коли з України йдуть ці великі обсяги, ситуація ускладнилася”, – зазначила Санду.
Як повідомлялося, Молдова має намір провести модернізацію залізничної інфраструктури та залізничного полотна, щоб наростити експорт українських сільгосптоварів, для чого співпрацює з Румунією, Україною та донорськими організаціями.

, ,