Business news from Ukraine

На світових ринках українську кукурудзу продають дешевше за американську та аргентинську на $20/тонна

14 Лютого , 2024  

На світових ринках українську кукурудзу продають дешевше за американську та аргентинську на $20/тонна, що є аномальним перекосом і призводить до стримування українськими аграріями продажів, повідомили в аналітичному кооперативі “Пуск”, створеному в рамках Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

“Україна активно торгує кукурудзою, значні обсяги вже законтрактовано в січні-лютому. Оператори ринку побоюються, що на світовому ринку збільшиться пропозиція кукурудзи з Аргентини, і умови для реалізації українських зернових погіршаться”, – зазначили аналітики і додали, що на умовах CIF ціни різко пішли вниз, оскільки пропозиція української кукурудзи висока, а попит на неї низький.

За інформацією експертів, на ринках Європи українська кукурудза торгується умовно по $200-210/тонна, водночас кукурудза походженням зі США – по $220/тонна.

“Розрив у $20/тонна аномально великий. Українська кукурудза надто дешева на світових ринках порівняно з американським та аргентинським аналогами, і для такого дисбалансу немає об’єктивних причин”, – переконані у ВАР.

Водночас СРТ-ринок поки що не активний щодо торгівлі, багато фермерів притримують кукурудзу і не хочуть реалізовувати її за низькими цінами. В одеських портах цінники на умовах СРТ перебувають у діапазоні $147-155/тонна, у малих портах Дунаю – $150-155/тонна.

Великі гравці ринку взяли паузу в торгівлі кукурудзою, на ринку активні малі та середні трейдери. Оскільки ціни на умовах СРТ настільки низькі, що роблять торгівлю кукурудзою збитковою для пересічного фермера, багато аграріїв готові відкласти реалізацію кукурудзи до літа або навіть перенести на наступний сезон. І хоча в Україні значні запаси кукурудзи – близько 17 млн тонн, доступний до продажу обсяг – це відкрите питання, резюмували у ВАР.