Business news from Ukraine

Найбільші приватні клініки України розраховують на відновлення сектору медичного страхування

11 Лютого , 2023  

Найбільші приватні клініки України розраховують, що сектор медичного страхування відновиться, незважаючи на його істотне падіння через війну, перебудували роботу зі страховими компаніями.

За оцінкою медичної групи компаній (МГК) “Адоніс”, обсяг ринку медичного страхування порівняно з 2021 роком скоротився на 30-40%.

“У 2022 році МГК “Адоніс” лояльно підійшла до роботи зі страховими компаніями. Ми виконали свої зобов’язання і домовленості, які існували на момент повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Це дало змогу страховим компаніям виконати умови програм корпоративного страхування”, – повідомили в “Адонісі”.

Водночас в “Адонісі” зазначають, що від початку війни були затримки виплат за виконані медичні послуги, але МГК “дала можливість страховим компаніям приймати застрахованих у наших медичних центрах і це дало змогу вирівняти ситуацію”.

“З лютого 2022 року як медична група компанія (МГК) “Адоніс”, так і страхові компанії перебудували свою роботу і пристосувалися до обставин. Усі страхові компанії знайшли можливість розрахуватися з нами за попередні періоди. Багато компаній налагодили процес врегулювання та оплати дуже чітко і своєчасно. Це дає надію, що разом ми зможемо збільшити кількість застрахованих пацієнтів і надати допомогу ще більшій кількості українців”, – підкреслили в “Адонісі”.

У МГК зазначили, що “деякі страхові компанії пішли з ринку, але “Провідна”, УНІКА, “Українська група”, АРКС, “Країна”, “Універсальна”, “СОС сервіс”, Європейський Страховий союз, УСО, ІНГО працюють стабільно і злагоджено”.

Зі свого боку директор із корпоративних продажів медичної мережі “Добробут” Дмитро Гроссу також зазначив, що частка страхових пацієнтів у загальних продажах “Добробуту” до війни 2022 року становила 25%, тоді як 2021-го – 20%.

“Частка корпоративних клієнтів у 2022 році зросла на 25% щодо 2021 року. Це пов’язано з тим, що формат “підписки” на послуги виявився більш стійким, ніж разові звернення”, – сказав він.

Гроссу повідомив, що 2022 року за програмою корпоративного страхування близько 20% клієнтів із різних причин не продовжили страхування, проте “були клієнти, які вперше страхувалися, вважаючи, що сьогодні це дуже важливо”.

Коментуючи затримки виплат за програмами медичного страхування корпоративних клієнтів, експерт зауважив, що “партнери медмережі проявили себе з найкращого боку в питаннях фінансової дисципліни в складний для всіх період”.

“У наших корпоративних клієнтів немає проблемної заборгованості перед медмережею “Добробут””, – сказав він.

Коментуючи перспективи повоєнного відновлення сектору корпоративного медичного страхування Гроссу наголосив, що розвиток цього сектору в Україні через війну триває.

“Це підтверджується постійною, хоч і незначною, але динамікою. Складний час породжує сильні рішення, які стають фундаментом для зростання”, – наголосив він.

, ,