Business news from Ukraine

“Нібулон” отримав право на проведення робіт із гуманітарного розмінування

16 Березня , 2024  

Один із найбільших операторів зернового ринку України ТОВ “СП “Нібулон” (Миколаїв) пройшов сертифікацію та здобув право на проведення гуманітарного розмінування за напрямами “Технічне обстеження”, “Розмінування вручну” та “Очищення району ведення бойових дій”, повідомила пресслужба зернотрейдера.

“Наявність цих сертифікатів дозволяє нібулонівським саперам проводити розмінування українських земель. При цьому ми продовжуємо проходити сертифікацію за процесом “розмінування з використанням машин і механізмів”, щоб почати очищення земель за допомогою машин для розмінування GCS-200, отриманих завдяки допомозі німецького банку розвитку DEG Impulse gGmbH, дочірньої компанії DEG”, – наголошується в повідомленні агрохолдингу.

Згідно з повідомленням, фахівці “Нібулона” пройшли багаторівневу процедуру сертифікації в Центрі протимінної діяльності (ЦПД) при Міністерстві оборони України. Під час візиту представників ЦПД було проведено перевірку відповідності саперів “Нібулона” нормативам національного законодавства щодо наявності необхідної документації, обладнання, зокрема оснащення автомобіля екстреної медичної допомоги, дотримання процесів протимінної діяльності та компетентності фахівців.

“Це дуже важливий момент для нас, адже сертифікація потребувала значних зусиль усієї команди. Наразі завдяки копіткій праці та допомозі партнерів “Нібулон” готові надавати послуги з розмінування всім охочим за собівартістю”, – зазначив начальник відділу розмінування Нібулон Максим Совєткін.

Водночас він відзначив не готовність фермерів оплачувати послуги розмінування. Совєткін вказав на необхідність державі заручитися підтримкою донорів і напрацювати прозорий механізм компенсації витрат комерційним гравцям з боку держави, щоб допомогти аграріям відновити обробіток землі і відповідно забезпечити зерном світові ринки.

ТОВ “СП “Нібулон” створено 1991 року. До російського військового вторгнення зернотрейдер мав 27 перевантажувальних терміналів і комплексів із приймання сільгоспкультур, потужності для одночасного зберігання 2,25 млн тонн продукції АПК, флот із 83 суден (із них 23 буксири), а також володів Миколаївським суднобудівним заводом.

“Нібулон” до війни обробляв 82 тис. га землі в 12 областях України та експортував сільгосппродукцію в більш ніж 70 країн світу. Зернотрейдер 2021 року експортував максимальні за час свого існування 5,64 млн тонн сільгосппродукції, досягнувши рекордних обсягів постачань на зовнішні ринки в серпні – 0,7 млн тонн, у четвертому кварталі – 1,88 млн тонн і в другому півріччі – 3,71 млн тонн.

Збиток “Нібулона” через повномасштабне військове вторгнення РФ у 2022 році перевищив $416 млн.

Наразі зернотрейдер працює на 32% потужностей, створив спеціальний підрозділ для розмінування сільгоспземель і змушений був перенести центральний офіс із Миколаєва до Києва.

,