Business news from Ukraine

Нью-Йорк уперше очолив рейтинг найдорожчих міст світу

3 Грудня , 2022  

Нью-Йорк уперше очолив рейтинг найдорожчих міст світу, що складається Economist Intelligence Unit (EIU) – аналітичним підрозділом британського журналу The Economist.

Фінансова столиця США розділила першу сходинку з Сінгапуром, який неодноразово очолював цей рейтинг у минулому. Ці два міста посунули Тель-Авів, колишнього лідера, на третє місце.

До топ-10 найдорожчих міст світу також увійшли Гонконг і Лос-Анджелес (розділили 4-5-те місце), Цюрих, Женева, Сан-Франциско, Париж, Копенгаген і Сідней.

При цьому EIU відзначає сильне зростання вартості життя у всіх містах рейтингу на тлі подій в Україні та антиковідних обмежень у Китаї. Ціни за минулий рік у середньому підскочили на 8,1% у місцевих валютах, рекордними темпами щонайменше за 20 років, тобто за весь час складання рейтингу.

Рекордне зростання зафіксовано в Каракасі – ціни в столиці Венесуели злетіли на 132%. Аналітикам довелося виключити Каракас із підрахунку середніх показників, щоб уникнути спотворень.

Москва і Санкт-Петербург підскочили в рейтингу одразу на 88 і 70 позицій відповідно, посівши 37-й і 73-й рядки. EIU пояснює це зростанням цін через західні санкції, запроваджені ЄС і США, а також низкою інших країн у відповідь на розв’язану РФ повномасштабну війну проти України, і зміцненням рубля.

Зміцнення курсу долара призвело до того, що американські міста продемонстрували найактивніший підйом у рейтингу після російських мегаполісів. Так, Атланта піднялася на 42-ге місця і посіла 46-й рядок, Шарлотт (Північна Кароліна) та Індіанаполіс розділили 53-тє місце (+39 і 35 позицій відповідно), а Сан-Дієго посів 17-те місце (+33 позиції).

Тим часом Стокгольм і Люксембург упали в рейтингу одразу на 38 сходинок, посівши 99-те і 104-те місця відповідно. Падіння європейських міст спричинене ослабленням курсу євро до долара. Осака і Токіо також здали позиції через зниження курсу ієни.

Найдоступнішими для життя містами світу названо Дамаск, Тріполі та Тегеран.

EIU розраховує індекс вартості проживання для понад 170 міст світу двічі на рік на основі аналізу цін на сотні найменувань товарів і послуг.

,