Business news from Ukraine

Нью-Йорк вже 4 роки залишається найбільшим фінансовим центром світу

23 Вересня , 2022  

Нью-Йорк знову зайняв перше місце у списку найбільших фінансових центрів світу, йдеться в огляді фінансової консалтингової компанії Z/Yen Group Ltd., яка розраховує індикатор Global Financial Centres Index (GFCI).

Нью-Йорк обігнав у рейтингу Лондон чотири роки тому і з того часу не віддає лідерства. Порівняно з попередньою версією рейтингу, оприлюдненою у березні, Нью-Йорк набрав 1 очко і лідирує з показником 760, тоді як Лондон додав п’ять балів до 731.

Трійку лідерів замикає Сінгапур, який змістив Гонконг на четверте місце і наблизився до Лондона на п’ять пунктів. П’яте місце займає Сан-Франциско, шосте – Шанхай, сьоме – Лос-Анджелес, восьме – Пекін, дев’яте – Шеньчжень. Замикає десятку Парижа.

Сідней злетів відразу на 10 місць і зайняв 13-й рядок, Берлін відіграв 16 позицій і тепер розташувався на 26-му місці.

Найбільш різке падіння в індексі продемонструвала Джакарта, яка відкотилася одразу на 26 позицій, на 95 місце. Серед лідерів розчарував Токіо, який опустився на сім рядків і зайняв 16 місце.

Москва перемістилася з 51-ї позиції на 73-й, Санкт-Петербург втратив 17 місць і опустився на 114-й рядок через введені проти Росії санкції. Москва пропустила вперед такі фінансові центри Східної Європи та Середньої Азії, як Прага, Варшава та Нур-Султан.

У відповідь на питання, які фінансові центри збільшать свій вплив протягом найближчих двох-трьох років, найчастіше респонденти згадували Сеул, Сінгапур і Гуджрат.

Індекс світових фінансових центрів був вперше опублікований у 2007 році і оновлюється кожні півроку (нинішній випуск став 32-м). Останній рейтинг було складено на основі опитування понад 11,9 тис. респондентів.

,