Business news from Ukraine

ООН створило в Україні Фонд відновлення громад

9 Липня , 2024  

ООН в Україні в координації з урядом створило гнучкий Фонд відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), до якого вже залучено $7,25 млн на протимінну діяльність.

“Фонд покликаний підтримувати інклюзивний, заснований на особливостях місцевості підхід, який повністю відповідає пріоритетам раннього відновлення, визначеним під час третьої Швидкої оцінки шкоди та потреб (RDNA-3)”, – йдеться в презентації протимінної діяльності фонду на сайті ООН.

Уточнюється, що загалом у створений у листопаді 2023 року UCRF передбачається залучити $300 млн за п’ять років. До початку травня цього року було отримано $11,74 млн, з яких $7,25 млн на розмінування: Данія – $5,76 млн (DKK40 млн) і Південна Корея – $1,25 млн.

Підкреслюється, що протимінна діяльність є ключовою умовою для відновлення житла, енергетики, соціальної інфраструктури та інвестицій у місцевий економічний розвиток на рівні громад. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну призвело до того, що до 30% території країни, ймовірно, забруднене боєприпасами, що не розірвалися, наземними мінами і касетними боєприпасами.

Згідно з матеріалами ООН, першим проєктом протимінної діяльності фонду буде будівництво логістичної бази для гуманітарного розмінування для ДСНС. Техніко-економічне обґрунтування, проєкти всіх необхідних робіт і підготовка майданчиків оцінюють у $1,18 млн. За окремого фінансування другого етапу будівництво може бути завершено до другого кварталу 2025 року.

Передбачається, що цей об’єкт значно підвищить ефективність і результативність операцій ДСНС із розмінування на всій території України і дасть їй змогу краще знешкоджувати вибухонебезпечні предмети в постраждалих населених пунктах.

У його рамках планується також заснувати посаду старшого радника з протимінної діяльності та відновлення громад, який консультуватиме всі зацікавлені сторони з питань підвищення результативності протимінної діяльності для постраждалих громад.

Зазначається, що “Вікно протимінної діяльності” UCRF – це інструмент, за допомогою якого ООН стимулюватиме стратегічні зусилля з протимінної діяльності, усуватиме прогалини у потребах у цільових громадах та пілотуватиме інноваційні ініціативи у сфері протимінної діяльності.

Згідно з RDNA-3 для обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів необхідні інвестиції в розмірі щонайменше $300 млн на рік протягом наступних п’яти років. Для підтримки такого рівня фінансових зобов’язань національні та міжнародні партнери повинні будуть працювати разом, щоб забезпечити максимальну ефективність традиційних підходів до протимінної діяльності, водночас впроваджуючи економічно ефективні, високоефективні рішення і розглядаючи приватне партнерство як один зі шляхів просування вперед.

“Вікно протимінної діяльності” UCRF узгоджене з Національною стратегією протимінної діяльності уряду України та спрямоване на три її стовпи – розмінування, навчання розмінуванню та допомогу жертвам.

Секретаріат UCRF знаходиться в Офісі постійного координатора ООН у Києві.

,