Business news from Ukraine

Ощадбанк заробив 6 млрд грн чистого прибутку за 2023 рік

19 Квітня , 2024  

Державний Ощадбанк (Київ) за 2023 рік заробив 6 млрд грн чистого прибутку, що на 1,25 млрд грн більше від раніше оголошених попередніх даних і в 9,4 раза перевершує фінрезультат 2022 року (0,638 млрд грн), повідомила фінустанова в п’ятницю.

“За підсумками річних коригувальних проводок фінансовий результат банку сягнув майже 6 млрд грн – це рекордний рівень за весь час його роботи. (…) Завдяки цьому Ощадбанк піднявся на другу сходинку рейтингу прибутковості банківських установ України (згідно з даними НБУ)”, – зазначено в прес-релізі.

Таким чином Ощад обійшов Райффайзен Банк, Сенс Банк, а також державний Укрексімбанк, який за попередніми даними закінчив минулий рік із чистим прибутком 5,22 млрд грн.

Зазначається, що правління та наглядова рада Ощаду схвалили остаточні результати роботи у 2023 році на основі аудиторської звітності та висновку без зауважень.

“Минулий 2023 рік став восьмим поспіль роком, протягом якого банк демонструє прибуткову діяльність”, – наголосила пресслужба фінустанови.

Зазначається також, що за перший квартал поточного року Ощад заробив 4,9 млрд грн чистого прибутку, що більш ніж удвічі перевершує результат за перший квартал минулого року.

“Значною мірою це зумовлено нарощуванням операційних доходів, які збільшилися на 0,9 млрд грн, або на 14%, а також позитивним результатом переоцінки ОВДП з індексованою вартістю на 1,2 млрд грн”, – пояснили в держбанку.

В Ощаді додали, що додатковим фактором такого результату є виважений підхід до оптимізації операційних витрат, ефективна політика управління ризиками та формування активної частини балансу “з урахуванням реалій і потреб економіки воєнного часу”.

За даними Національного банку України (НБУ), станом на 1 лютого поточного року Ощадбанк за розміром загальних активів посідав друге місце (369,56 млрд грн) серед 63 банків, що працюють у країні.

,