Business news from Ukraine

ПЕРЕГОВОРНИЙ ПРОЦЕС МІЖ УКРАЇНОЮ ТА РОСІЄЮ ПРИЗУПИНЕНО – ПОДОЛЯК

17 Травня , 2022  

Переговорний процес у рамках делегацій між Україною та Росією про припинення війни призупинено, оскільки військово-політичне керівництво Росії все ще мислить стереотипно і не враховує змін ситуації в Україні, що відбулися від початку війни, повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

“Переговорний процес залежить від того, як відбуваються події в Україні. Вони суттєво змінилися від початку війни… Сьогодні він призупинений. Призупинений, бо після Стамбульського комюніке якихось суттєвих змін чи зрушень немає. РФ все ще залишається у своєму стереотипному мисленні. РФ за 82 дні війни так і не зрозуміла, що ситуація в Україні взагалі не така, як вони думали із самого початку… Вони досі живуть у світі, де нібито є український нацизм”, – розповів Подоляк в ефірі телемарафону у вівторок.

Також, за словами радника глави ОП, російські директиви щодо України також не змінюються.

“Тобто вони продовжують активно шантажувати. І публічно це проговорюють. Ми чуємо Лаврова (глава МЗС РФ – ІФ) або Пєскова (прессекретар президента РФ – ІФ), які закидають претензії Україні, хоча і не є учасниками переговорного процесу”, – наголосив він.

“Але підкреслюю: будь-яка війна все одно буде завершуватись за столом переговорів”, – наголосив він.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський, зазначив Подоляк, як модератор переговорного процесу, виходить з адекватної оцінки того, про що саме йдеться і може йтися в рамках переговорних делегацій.

Як повідомлялося, остання очна зустріч переговорних делегацій України та Росії відбулася 29 березня у Стамбулі. Після переговорів було оприлюднено Стамбульське комюніке.

, ,