Business news from Ukraine

ПІДСУМКИ ЮВІЛЕЙНОГО ФЕСТИВАЛЮ “ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ”

16 Листопада , 2021  

Книжковий фестиваль «Зелена хвиля» у 2021 році тривав три місяці – з серпня до листопада, розподілившись на літній та осінній сезони. Цього року фестиваль був ювілейним, «Зеленій хвилі» виповнилося 25 років.

Гостями та учасниками фестивалю стали понад 300 фахівців зі всієї України – видавці, письменники, поети, літературні критики, журналісти, редактори, педагоги, музиканти, актори, держслужбовці, менеджери культури, громадські діячі. А ще – 73 юних ілюстратора з 18 міст і сіл України, учасники конкурсу цифрового малюнка «iParus», який проходить в рамках фестивалю.

«Всі разом ми провели за цей час книжковий ярмарок, 85 офлайн-подій для дорослих та дітей, випустили 45 програмних відеороликів», – повідомляють організатори.

«Енергія книги» – так звучав ліричний фокус фестивалю. Цьому були присвячена навіть концертна програма і, звісно, бесіди – наприклад, це бліц-інтерв’ю з письменниками:

В фестивальному відеоциклі «Музейна книжність України», який започаткований ще у  2020 році, музейники зі всієї України розповідають про видавничу діяльність своїх музеїв та знайомлять нас з музейними виданнями. До участі долучились вже 13 музеїв України, видавничі надбання яких вражають.

Ідея створити цю програму виникла з розуміння того, що музейні видання найчастіше залишаються невідомими для читачів – книги виходять малими накладами, придбати їх можна, в основному, тільки в музеях, на книжкові ярмарки і до книгарень ці видання не потрапляють. Адже в музеях України видано безліч цікавих, цінних, унікальних за змістом та концепціями книг – це альбоми, наукові збірники, публікації фондових матеріалів, просвітницькі та популяризаторські видання.

Дивіться всі випуски циклу «Музейна книжність України»:

Один з нових серійних проєктів фестивалю – «Літературні гастролі», у рамках якого до Одеси запрошуються письменники зі всієї України. Ця програма, що має на меті зміцнення міжрегіональних культурних зв’язків та популяризацію сучасної української літератури, проходила у форматі читань, презентацій, бесід, перформансів. Участь в них взяли Олександр Ірванець, Марк Лівін, Артем Чапай, автори літературної агенції OVO Павло Матюша, Микола Кулініч, Роксолана Сьома, Сергій Демчук, Теа Саніна, автори журналу “ШО” Юлія П’ятецька, Остап Сливинський, Тетяна Трофименко, Юрій Володарський.

У рамках фестивалю пройшов Х ювілейний конкурс цифрового малюнка «iParus».

Конкурсна програма «iParus» проходить в рамках фестивалю. Учасники конкурсу від 6 до 18 років створюють ілюстрації до найкращих творів світової літератури, а оцінює їх поважне міжнародне журі.

За підсумками конкурсу ми видали альбом переможців, фіналістів та учасників – 100 сторінок краси та художньої фантазії в ілюстраціях дітей та підлітків з вісімнадцяти міст України.

Цього року «Зеленою хвилею» був реалізований напрочуд оригінальний проєкт за участю масової аудиторії читачів – «Рукописний літературний цитатник» (збірник формату А3 в єдиному екземплярі), який створювався до 25-річчя книжкового фестивалю впродовж 25 днів і був зафіксований як рекорд України. Голова наглядової ради «Книги рекордів України» зафіксував рекорд – 409 сторінок, 1001 цитата.

Багатомовний збірник, у який увійшли цитати з класичних та сучасних творів світової  літератури російською, українською, англійською, французькою, іспанською, польською мовами, складається з дописів великої читацької спільноти. Кожний допис підписаний. Цитати на сторінках залишили вчителі, бібліотекарі, студенти, школяри, медики, журналісти, науковці, художники, інженери, менеджери, фінансисти, держслужбовці, вихователі, програмісти, економісти, актори театру та кіно, фахівці з реклами, фітнес-тренери, музиканти, бухгалтери, дизайнери, психологи, моряки, домогосподарки, пенсіонери.

Книгу передано на довічне зберігання до Одеської національної наукової бібліотеки.

Вважаємо, що багатьом цікаво буде подивитись запис фестивальних дискусій на гострі соціальні теми за участю українських та міжнародних спікерів: «Новий вимір свободи слова», «Дорослі проблеми дитячої літератури», «Дамоклів меч української літератури: як контрафакт вбиває книжковий ринок»:

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Офіційну підтримку надали Одеська обласна державна адміністрація та Одеська міська рада.

До проєкту долучилися 27 партнерів.

Організатор фестивалю – компанія «Експо-Юг-Сервіс».

Відеопродукція фестивалю – дискусії, читання, лекції, концерти тощо – доступні на каналі https://www.youtube.com/channel/UCM6X0iw020yRBl9HnKmD16A

Всі матеріали про фестиваль – на сайті https://greenwave-bookfest.com/

Фейсбук «Зеленої хвилі» https://www.facebook.com/greenwaveod