Business news from Ukraine

“Понінківська КБФ-Україна” наростила обсяг виробництва на 12%

20 Вересня , 2022  

Великий український виробник гофрокартону – Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна (“ПКБФ-Україна”, Хмельницька обл.) у січні-серпні випустила продукцію на 1 млрд 526 млн грн, що на 12,2% більше, ніж за той же період 2021 року року.

Згідно з наданими агенцією “Інтерфакс-Україна” статистичними даними асоціації “УкрПапір”, у натуральному вираженні фабрика скоротила на 19,2% випуск тарного картону (включаючи папір для гофрування) – до 48,3 тис. тонн, та на 17,6% виробництво гофроящиків із нього – до 43,1 млн кв. м.

Водночас випуск паперу збільшився на 72% – до 381 тонни.

При цьому в серпні випуск гофротари фабрикою скоротився на 9% до серпня-2021, до 6,9 млн. кв. м, паперу та картону – на 2%, до 8,1 тис. тонн.

Поніковська фабрика (раніше – Поніковський картонно-паперовий комбінат), колись найбільший виробник шкільних зошитів, наразі має одне основне виробництво – паперово-картонне, випускає в основному гофротару, а також обгортковий, макулатурний папір.

Фабрика є частиною Об’єднаної картонної компанії-Україна (ОКК, Луцьк), до складу виробничих активів якої входить, зокрема, “Луцька КБФ-Україна” (Волинська обл.), що скоротила у січні-серпні випуск картону на 22% – до 33, 4 тис. Тонн.

Як повідомлялося з посиланням на зібрані асоціацією дані від галузевих компаній, у січні-серпні з урахуванням того, що низка підприємств галузі або зруйнована, або отримала пошкодження або знаходиться на окупованій території, випуск паперу та картону в Україні скоротився на 43,2% порівняно з тим же періодом минулого року – до 336,7 тис. тонн, гофротари – на 42,2%, до 282,3 млн. кв. м.

,