Препарати тиреоїдної терапії для пацієнтів із хворобами щитовидної залози вже розмитнені та прямують до аптек, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
“Є певні питання з постачанням препаратів деяких груп, на які був ажіотаж. Наразі ситуація вже систематизована, опрацьована з дистриб’юторами. Зокрема, це препарати тиреоїдної групи для хворих із захворюваннями щитовидної залози. Вони вже приїхали в Україну, розмитнені й розпочалися постачання до аптек. Я думаю, що це питання найближчим часом буде закрито, і якщо не буде жодного додаткового ажіотажу, то все буде нормально”, – сказав він в ефірі телемарафону на каналі “1+1” у вівторок.
Одночасно Ляшко наголосив, що ці препарати “не призначені для профілактики радіоактивних аварій, як комусь це здавалося, тому якщо вам ці препарати не потрібні, то краще поділіться з тими, хто їх потребує”.
Як повідомлялося, з початку російської агресії в Україні виник дефіцит препаратів тиреоїдної терапії – L-тироксину та еутироксу.
У понеділок, 21 березня, фармкомпанія Berlin-Chemie поставила препарат тироїдної терапії L-тироксин українським дистриб’юторам “БаДМ” та “Оптіма-фарм”. Раніше, 15 березня, МОЗ повідомило, що очікує постачання L-тироксину компанії “Берлін-Хемі”, орієнтовно 217 тис. упаковок препарату різного дозування.
Крім того, станом на 15 березня на складах компанії “Оптіма-Фарм” розміщувалося 23,6 тис. упаковок L-тироксину та 8,8 тис. упаковок еутироксу. На складах компанії “АСІНО” є приблизно 300 тис. упаковок еутироксу.
За даними експертів ринку, майже 97% ринку препаратів тиреоїдної терапії займають імпортні препарати. Частка вітчизняного виробника до війни становила орієнтовно 3%. На думку експертів, за умов воєнного часу вітчизняний виробник не зможе наростити свою частку.