Business news from Ukraine

ПРИВАТБАНК ТА MONOBANK ПІДНЯЛИ “КАРТКОВИЙ” КУРС ВІД ПОЧАТКУ ТИЖНЯ НА 50 КОП

24 Травня , 2022  

Державний ПриватБанк (Київ) та віртуальний monobank від початку тижня підняли курс продажу валют на 50 коп., свідчить інформація в мобільних застосунках банків.

Відповідно до них, курс продажу ПриватБанку зріс до 32,57 грн/$ із 32,05 грн/$ до скасування обмежень на підвищення курсу Нацбанком.

У його конкурента monobank курс дорівнював 31,5 грн/$, після зняття обмежень піднявся до 32 грн/$, а від початку тижня зріс до 32,5 грн/$.

ПриватБанк повідомляв, що збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за його картками за межами країни, який діяв до скасування Національним банком обмежень на верхню межу такого курсу.

Як повідомлялося, НБУ з 21 травня скасував верхній ліміт і курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їхніми картками за межами країни. Раніше стеля такого курсу становила зафіксований першого дня війни офіційний курс гривні плюс 10%, або 32,18 грн/$1. Стелю для інших валют розраховували за крос-курсом до долара. Водночас на чорному ринку, який виник на початку війни після заборони Нацбанку на продаж валюти, курс останніми днями сягав 37-38 грн/$1.

Низка банків скористалася скасуванням стелі та суттєво підвищила “карткові” курси. За даними ресурсу Finance.ua, Кредобанк підняв його до 33,5 грн/$1, ТАСкомбанк та банк “Конкорд” – до 36 грн/$1, а Акордбанк – до 36,8 грн/$1.

Курси зазначені без різних комісій, з урахуванням яких реальний курс конвертації деяких банків, наприклад державного Укрексімбанку, перевищував верхню стелю та курси інших банків на кілька гривень.

, ,