Ринки акцій найбільших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону в п’ятницю знизилися за аналогічною динамікою в інших частинах світу, винятком став тільки гонконгський індекс.
Фондові індекси країн Західної Європи за підсумками сесії в четвер впали до багатомісячних мінімумів, американський Standard & Poor’s 500 завершив торги на найнижчій позначці з листопада 2020 року на побоюваннях щодо стану світової економіки, а також через посилення геополітичної напруженості та очікувань подальшого посилення грошових коштів. -кредитної політики поряд великих світових ЦП.
Китайський індекс Shanghai Composite знизився на 0,55% – до мінімуму майже за п’ять місяців, при цьому у вересні він втратив 5,6%. Гонконгський Hang Seng у п’ятницю піднявся на 0,3%, проте за місяць він звалився на 12%. Падіння обох індикаторів було зафіксовано за підсумками третього місяця поспіль.
Ділова активність у промисловому секторі Китаю у вересні впала до 48,1 пунктів порівняно з 49,5 пунктами місяцем раніше, свідчить індекс менеджерів із закупівель (PMI), що розраховується Caixin Media та S&P Global. це мінімальна позначка із травня. Значення PMI вище за позначку в 50 пунктів вказує на зростання активності в секторі, нижче – на її ослаблення.
Аналітики в середньому очікували на збереження показника на серпневому рівні, повідомляє Trading Economics.
Тим часом аналогічний офіційний індикатор збільшився до 50,1 пунктів у порівнянні з 49,4 пунктів у серпні, повідомило Державне статистичне управління. Індикатор перевищив цей рівень уперше за три місяці.
Офіційний PMI сфери послуг та будівництва опустився у вересні до 50,6 пунктів проти 52,6 пунктів місяцем раніше. Зведений PMI знизився до 50,9 пунктів з 51,7 пунктів. Таким чином, обидва показники зменшилися до мінімального рівня за останні чотири місяці.
На Гонконзькій фондовій біржі найбільший підйом вартості показали папери девелопера Country Garden Holdings Co. (+9%), виробника алюмінію China Hongqiao Group Ltd. (+4,3%), фармацевтичній CSPC Pharmaceutical Group Ltd. (+3,1%), представники фінансової галузі China Construction Bank Corp. (+3%), ICBC (+2,8%) та China Life Insurance Co. (+2,3%), а також нафтовий China Petroleum & Chemical Corp. (+2,4%).
У той же час найбільше зниження котирувань продемонстрували акції виробників спортивних товарів Li Ning (-6,4%) та Anta Sports Products (-4,3%), інтернет-компанії Meituan (-2,7%), автомобільної BYD (- 3,2%), інтернет-рітейлера JD.com (-1,7%).
Значення японського індексу Nikkei 225 у п’ятницю впало на 1,8%. У вересні він опустився на 7,7%.
Лідерами падіння виступили акції автовиробників Mazda Motor (-8,2%), Mitsubishi Motors (-8%), Subaru (-6,3%), Nissan Motor (-6,3%).
Крім того, зменшилася вартість паперів інвестиційно-технологічної SoftBank Group (-2,6%), виробника приставок Nintendo (-3,1%), найбільшого роздрібного продавця одягу в Азії Fast Retailing Co. (-3,6%), виробника споживчої електроніки Sony (-3,2%).
Південнокорейський індекс Kospi зменшився на 0,7%.
Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чіпів та споживчої електроніки Samsung Electronics Co. зросли на 1%, тоді як автовиробника Hyundai Motor – впали на 2,8%.
Роздрібні продажі в Південній Кореї скоротилися у серпні на 1,8% щодо попереднього місяця. Востаннє зростання показника було зафіксовано у листопаді минулого року.
Щодо серпня минулого року продаж збільшився на 2,3%, що стало першим підйомом за три місяці.
Експерти в середньому очікували на зниження першого показника на 0,1%, другого – на 0,8%.
Австралійський індекс S&P/ASX 200 опустився на 1,2%, до мінімуму більш ніж за три місяці, за паперами технологічних компаній. У вересні він упав більш як на 7%.
Зокрема, знизилася ціна акцій Xero Ltd (-4%), Wisetech Global (-5,6%) та Block Inc. (-5%).
При цьому подорожчали папери золотодобувних компаній, зокрема Silver Lake Resources Ltd. (7,3%), Regis Resources Ltd. (+6,9%), St. Barbara Ltd. (+6,5%), Falcon Metals Ltd. (+5,3%).