Business news from Ukraine

Сезон цукроваріння в Україні розпочнуть не всі заводи – експерт

16 Серпня , 2022  

Головними проблемами цукрової галузі в Україні є російське воєнне вторгнення та аномально висока ціна природного газу, що перевищила в ЄС планку $2 тис./тис. куб. м.

Внаслідок цього у вересні сезон цукроваріння не розпочинатимуть 10 із 32 українських цукрових заводів, повідомляється на сайті ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” (Луцьк)

“Цього року у нас дві проблеми – війна і ціна на енергоносії. У Європі газ коштує вже більше $2 тис./тис. куб. м. Якби Гнідавський цукровий завод працював лише на газі, то щодобово ми маємо віддати мінімум 400 тонн цукру лише за газ, при тому, що всього завод вироблятиме 600-700 тонн на добу, а ще треба розрахуватися з господарствами-бурякодавцями, платити заробітну плату людям, обслуговувати підприємство”, – цитує підприємство свого заступника директора Олександра Нікішина.

За його даними, комерційна ціна природного газу в Україні на сьогодні така, що економічно недоцільно запускати завод, оскільки кожен кілограм цукру, що виробляється на цьому газі, є збитковим.

“Ми не опускаємо руки і ставимо перед собою амбітні цілі. По-перше, отримати від своїх підприємств-бурякодавців сировину і переробити її. А друге важливе завдання — зберегти виробничий колектив, тому що закриття заводу на один сезон спричинить і псування обладнання, а відповідно і важчі наслідки для підприємства”, – зазначає Олександр Нікішин у повідомленні підприємства.

Раніше Мінагрополітики заявило, що у 2021/2022 маркетинговому році (МР, вересень-серпень) виробництво цукру здійснювали 33 цукрові заводи, тоді як у 2022/2023 МР сезон цукроваріння планують розпочати 23 заводи.

Згідно з інформацією на сайті Гнідавського цукрового заводу, потужності підприємства дозволяють переробляти 5 тис. тонн буряків на добу.

Іншими бенефіціарами ПрАТ є Ярослав Галькевич та Євген Макара.

,