Business news from Ukraine

Ще одна мережа валютних обмінників позбавлена ліцензії Нацбанку

12 Серпня , 2022  

Національний банк України анулював ліцензію на торгівлю валютними цінностями ТОВ “Фінансова компанія “Голден Груп”, яке з 18 пунктами обміну займає близько 0,15% ринку готівкового обміну валют.

“Міра впливу застосовано за порушення вимог валютного законодавства. Крім того, встановлено факти перешкоджання проведенню членами інспекційної групи Національного банку позапланової виїзної перевірки, здійснення валютно-обмінної операції без її документального оформлення та інші порушення”, – наголошується у повідомленні НБУ на його сайті у четвер .

Регулятор уточнив, що комітет із питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив відповідне рішення 10 серпня.

За даними ресурсу opendatabot, бенефіціаром ФК “Голден Груп” виступає Андрій Мельник.

Виторг компанії в 2020 році склав 280,42 млн грн, чистий прибуток – 0,2 млн грн.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці липня звинуватив небанківські обмінники у штучній девальвації гривні, заборонив їм виставляти табло з курсами та ввів інші обмеження. На початку серпня регулятор також анулював ліцензії ФК “Константа М”, “ДСД Фінанс”, “24 онлайн” та “Фінансова гарантія”, яким належить близько 600 обмінників або 15% ринку валютообміну за порушення вимог валютного законодавства.

Крім того, регулятор повідомив про позапланові виїзні перевірки небанківських обмінників, які мають ліцензії НБУ на торгівлю валютними цінностями, щодо дотримання ними порядку організації та здійснення такої торгівлі.

“Метою цих перевірок є забезпечення прозорого ринку торгівлі валютними цінностями у готівковій формі та цивілізовані правила роботи на ньому. Станом на 10 серпня 2022 року Національний банк провів 57 перевірок структурних підрозділів 19 небанківських фінансових установ”, – зазначив Нацбанк.

, , ,