Адміністрація президента США Дональда Трампа збирається використовувати рахунки зовнішньої допомоги США для повернення мігрантів до країн, охоплених конфліктами, зокрема, і в Україну, повідомляє The Washington Post у вівторок.
«Адміністрація Трампа розробила плани витратити до 250 мільйонів доларів, призначених для іноземної допомоги, на фінансування евакуації та повернення людей із зон активних конфліктів, включаючи 700 тис. українських і гаїтянських мігрантів, які втекли до Сполучених Штатів на тлі надзвичайного насильства, яке триває на батьківщині», – йдеться в повідомленні.
За інформацією видання, пропозиція, про яку раніше не повідомлялося, була в розробці ще до того, як 5 травня Департамент внутрішньої безпеки США оголосив, що іммігранти, які добровільно «самодепортуються» до своїх країн, матимуть право на отримання стипендії від уряду США в розмірі $1 000.
Хоча попередні адміністрації підтримували використання коштів платників податків для добровільної репатріації мігрантів, пропозиція, розроблена при Трампі, є незвичайною, оскільки включає людей, які втекли з деяких найнебезпечніших частин світу, і, схоже, має на меті обійти Міжнародну організацію з міграції (МОМ), афілійовану з ООН організацію, яка зазвичай допомагає повертати мігрантів до своїх домівок. Це також збігається з поляризаційною спробою адміністрації різко скоротити іноземну допомогу, зокрема, шляхом ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і припинення 80% його програм, у тому числі тих, які працювали в Україні, Гаїті та інших проблемних країнах.
Крім українців і гаїтян, у проектах документів також згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданські, сирійці та єменці, і йдеться про те, що вони також можуть стати мішенню програми добровільної депортації. МОМ не підтримує повернення людей в жодну з цих країн, йдеться в проектах документів.