Business news from Ukraine

“Сумихімпром” після тривалої паузи відновив виробництво

25 Квітня , 2024  

ПАТ “Сумихімпром”, єдиний виробник двоокису титану в Україні, що належить державі та перебуває в управлінні Фонду державного майна України (ФДМ), після тривалої паузи відновило роботу, повідомило галузеве інформаційно-аналітичне агентство “Інфоіндустрія”.

“Навесні 2024 року було закуплено сировину і розпочато виробництво першої продукції. Першу товарну продукцію – сульфат амонію було отримано вже цього тижня, 21-22 квітня 2024 року. Товар уже відвантажується покупцям за ціною 13800 грн/тонна, бег-бег, зі складу заводу”, – уточнило агентство.

За його інформацією, завод має намір виробляти азотно-фосфорні та комплексні трикомпонентні добрива. Виробник уже закупив аміак і сірку і перебуває на стадії закупівлі фосфоритів і калійних руд для виробництва добрив. Нове керівництво ПАТ “Сумихімпром” відкрите для співпраці з дистриб’юторами та партнерами заради відродження титанового гіганта, наголошується в повідомленні.

“Сумихімпром” – одне з найбільших вітчизняних підприємств з випуску складних мінеральних добрив, двоокису титану, сірчаної кислоти та інших видів неорганічної хімії. Підприємство входить до трійки бюджетоутворюючих підприємств міста Суми та області і виробляє понад 30 марок NPK-добрив із різним співвідношенням поживних речовин для різних ґрунтових і кліматичних зон.

Завод понад 10 років перебував в управлінні групи компаній, пов’язаних із Group DF підприємця Дмитра Фірташа. Господарський суд Сумської області в листопаді 2023 року задовольнив клопотання ФДМ і Міністерства юстиції та закрив провадження у справі про банкрутство і санацію ПАТ “Сумихімпром”, що належить державі.

,