Business news from Ukraine

Світове виробництво зерна зросте на 1% і становитиме 2312 млн тонн – доповідь

13 Червня , 2024  

Світове виробництво зерна у 2024-2025 маркетинговому році (МР, липень – червень) зросте на 1% порівняно з минулим сезоном і становитиме 2312 млн тонн завдяки вищим врожаям пшениці, ячменю та сорго, які компенсують скорочення виробництва кукурудзи, наголошується в доповіді Міжнародної ради із зерна (International Grains Council, IGC) у четвер.

При цьому споживання зернових культур зростатиме, а запаси на кінець сезону, як очікується, скоротяться до десятирічного мінімуму, зокрема й у великих експортерів.

Згідно з прогнозами, обсяги торгівлі законтрактованим зерном у 2024/25 МР збільшаться на 4% і досягнуть 416 млн тонн. При цьому потреба у світовому споживанні складе 2320 млн тонн, а перехідні залишки складуть 580 млн тонн.

Очікується, що у 2024/25 році світове виробництво соєвих бобів досягне максимуму в 414 млн тонн. Основний попит на соєві продукти в майбутньому сезоні буде спостерігатися від провідних світових покупців – США, Бразилії та Аргентини. При цьому перехідні залишки накопичуються і далі. Торгівля соєвими бобами в жовтні-вересні активізується і збільшиться на 2%, досягнувши нового максимуму, прогнозують в IGC.

Говорячи про інші олійні культури, IGC звернув увагу на очікуваний значний світовий обсяг виробництва ріпаку/каноли на тлі практично незмінного виробництва соняшнику, яке буде аналогічним торішньому обсягу.

Згідно з прогнозами IGC, світове виробництво рису в 2024/25 МР сягне рекордного піку і зросте на 2%, завдяки збільшенню виробництва в провідних країнах-експортерах, зокрема в Південній Азії. Споживання рису зросте через приріст населення, в той час як запаси можуть збільшитися за рахунок накопичення в Індії. Торгівля, найімовірніше, піде на спад у січні-грудні 2025 року на тлі зростання поставок до Африки та зниження попиту з боку азіатських імпортерів, зокрема Індонезії.

IGC прогнозує зниження попиту на сочевицю і боби в період січня-грудня 2024 року на 5% – до 21,2 млн тонн.

Міжнародна рада із зерна також звернула увагу на тимчасове скасування тарифів на імпорт рису-сирцю, коричневого і білого рису до Бразилії до кінця 2024 року, що має на меті пом’якшити наслідки нещодавніх злив і повеней на півдні Бразилії. Крім того, члени IMG відзначили нещодавні зміни в політиці імпорту бобових в Індії.

,