Світовий ринок акцій наближається до формування «бульбашки», вважає глобальний стратег UBS з цього ринку Ендрю Гартуейт.
Гартуейт, чию думку наводить MarketWatch, порівнює поточні умови з «дотком»-бумом кінця 1990-х і «бульбашкою» на японському ринку в 1980-х. За його словами, ринок акцій уже задовольняє шість із семи критеріїв «бульбашки».
По-перше, закінчився структурний «бичачий» ринок, який UBS визначає як період, коли динаміка акцій за десять років випереджає динаміку облігацій мінімум на 5% на рік.
По-друге, корпоративні прибутки перебувають під тиском. Їх зростання сповільнюється, особливо в циклічних секторах.
По-третє, втрачено широту ринку. Його динаміку визначають котирування акцій невеликої кількості технологічних гігантів, тоді як папери дрібніших компаній відстають.
По-четверте, з моменту останньої «бульбашки» минуло 25 років.
По-п’яте, інвестори вважають, що «цього разу все по-іншому», очікуючи істотного приросту продуктивності завдяки генеративному штучному інтелекту (ШІ).
По-шосте, в торги активно залучені роздрібні інвестори, які скуповують спекулятивні активи від «мемних» акцій до криптовалют.
При цьому сьомий критерій – м’яка грошово-кредитна політика (ДКП) – поки що не виконується.
Хвилюватися потрібно, якщо прибутковість десятирічних казначейських облігацій США перевищить 5%, вважає Гартуейт. Зараз вона становить близько 4,65%, проте UBS прогнозує її зниження до кінця року до 4,25%.
Експерт також віддає перевагу «захисним» акціям емітентів з низьким борговим навантаженням, таких як SAP, Microsoft Corp. і BAE Systems, перед паперами нефінансових компаній циклічних галузей.
У Великій Британії він бачить можливості для інвесторів у сектори, чутливі до зміни процентних ставок, зокрема сектори нерухомості та комунальних підприємств, які торгуються зі значним дисконтом.