Business news from Ukraine

«Таємні історії маленьких і великих перемог» – перша українська збірка терапевтичних аудіоказок

18 Жовтня , 2022  

Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation презентує першу україномовну збірку дитячих аудіоказок. Проєкт націлений на підтримку українських дітей, постраждалих від російської агресії. Збірка буде цікавою не тільки дітям, а й батькам, які разом поринуть у  «Таємні історії маленьких і великих перемог».

Ідея проєкту з’явилась в період воєнної ескалації на території України, та об’єднала однодумців, які стали партнерами проєкту, а саме видавництво «Книголав», першу українську аудіокнигарню АБУК та міжнародний медіасервіс MEGOGO. Авторка казок – українська дитяча письменниця, засновниця проєкту підтримки дитячого читання BaraBooka Таня Стус. Разом з дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз всі  історії дбайливо перевіряли на нетравматичність для дитячої психіки. Ілюстраторкою проєкту стала Марта Кошулінська. Фінальним акордом у такій зірковій команді стала українська співачка Alyosha, яка стала голосом проєкту. 

«Таємні історії маленьких і великих перемог» – це збірка оповідань, яка складається із 10 казок з терапевтичним ефектом для дорослих з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку. Казки стануть повсякденним інструментом допомоги для батьків з дітьми, які мають ознаки стресу, тривожності, або у кризових ситуаціях, викликаних війною. Обраний аудіоформат розрахований на те, щоб кожен із користувачів, незважаючи від місця знаходження, та країни, в якій проживає, міг користуватись продуктом. 

Прослухати аудіокнижку абсолютно безкоштовно можна на платформі АБУК, а також у розділі «Аудіо» у мобільному застосунку MEGOGO на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях із аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay. 

Голос проєкту – українська співачка Alyosha пережила кожну емоцію та ситуацію разом із своїми героями. Тон заспокійливого та мелодійного голосу огортає слухачів та сприяє почуттю безпеки. 

– Казки – це завжди хвилюючі історії, які мають щасливий фінал. Коли ми разом, ми завжди маємо перспективи цього щасливого фіналу у будь-яких історіях! Я вірю, що ці казки допоможуть нам об’єднатися в спільних бажаннях і переживаннях ще міцніше, бо любов до всього, що робить нас радісними і щирими має найпотужнішу силу в світі, а значить перемагає! Щира подяка усім, хто працював над створенням цього доброго проекту, – розповіла про проєкт українська співачка Alyosha (Олена Тополя).

Кожна з 10 історій у збірці делікатно й обережно розкриває та пояснює важливі, а подекуди й тривожні або болючі теми про війну. Реальність тут тісно переплітається з казкою. Тому поряд із оповідками про цілком побутові ситуації, що відбуваються з головними героями збірки – Уляною, Святиком і Левом, – тут оживають ще й приховані, таємні історії, які відкриються тим, хто вміє слухати серцем. Годинник, мамин рюкзак, скарбничка, квітка, уламок ракети, поранений будинок, сирена, автівка, біль-зцілення і навіть темрява – усі вони готові поділитися своїми історіями, які допоможуть пройти складні випробування та покажуть шлях до маленьких і великих перемог.

Терапія казкою – це можливість, перебуваючи у безпечному просторі, торкнутися складних тем та досвідів, зцілити рани від них, вивести їх на поверхню. І в будь-який момент – зупинити казку, щоб дистанціюватись від того, що зараз недоречно чи занадто сильно. Тут усі історії, теми, ілюстрації – обережно вибудовані, щоб слухання та читання книги було безпечним і терапевтичним. Та важливо, щоб батьки перед тим прослухали також передмову,  – розповідає Світлана Ройз, яка провадила супервізію проєкту.

За ініціативи та сприяння Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation збірка оповідань казкотерапії для дітей була реалізована в межах програми Фонду Mental Health – програми психологічної підтримки українських дітей, які постраждали  внаслідок російської агресії.

, ,