Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Торгово-промислова палата України просить уряд стабілізувати агросектор

21 Липня , 2022  

Українські аграрії потребують термінової підтримки при поповненні оборотних коштів, пролонгації кредитів та врегулюванні відносин із торговельними мережами, оскільки через колосальну заборгованість перед переробними підприємствами агровиробники не можуть придбати сировину та зернові у фермерів.

Відповідне звернення до глави уряду Дениса Шмигаля з пропозицією провести спільну нараду для пошуку рішень щодо запобігання негативним тенденціям на зерновому ринку 20 липня направили члени комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті (ТПП) України, повідомляється на сайті організації.

“Так складно, як сьогодні, фермерам не було ще ніколи. Ситуація потребує втручання держави через низку проблем: є наднизькі закупівельні ціни, нестача сховищ для зберігання, уповільнена логістика, заборгованість рітейлу”, – цитує ТПП свого члена, першого віце- президента Асоціації фермерів Віктора Шеремета.

За даними комітету ТПП, через блокування української морської логістики, бойових дій, подорожчання пального, недоотримання оборотних коштів та зниження цін на агросировину очікується суттєве скорочення посівів озимини під новий урожай.

“Ймовірно, нинішній урожай кукурудзи залишиться під снігом”, – наголосила організація у зверненні.

Крім того, цього року серйозним викликом для аграріїв стане закупівля насіння, добрив, пального, збереження та експорт зернових, низка підприємств та фермерських господарств очікує банкрутство через втрату доступу до експорту продукції та викликів, що стоять перед агросектором України.

“З огляду на загрози, які ускладнюють ситуацію на ринку, за результатами обговорення проблем галузі учасники засідання вирішили звернутися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням провести спільну нараду із зацікавленими міністерствами та відомствами, представниками бізнесу, галузевими асоціаціями, донорськими організаціями. ефективних рішень для забезпечення організації збиральної кампанії, зберігання зерна, осінньої посівної та активізації експорту”, – підсумувала ТПП.

,