Business news from Ukraine

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА РОЗПОЧАЛА ПЕРЕВІРКИ АЗС ЗА СКАРГАМИ СПОЖИВАЧІВ

23 Травня , 2022  

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів розпочала перевірки автозаправних станцій (АЗС) в Україні за скаргами споживачів на завищені ціни, відмову в розрахунку картками, відсутність розрахункових документів.

“За дорученням прем’єр-міністра України Головні управління Держпродспоживслужби спільно з військовими адміністраціями, Національною поліцією та податковою розпочали проведення перевірок суб’єктів господарювання, які працюють на роздрібному ринку пального”, – повідомляється у пресрелізі служби.

Як приклад, там повідомили про розпочаті ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області перевірки п’яти АЗС ТОВ “ПП-ОЙЛ”, де дизельне пальне реалізовувалося по 70 грн за літр. За підсумками перевірки на 22 травня реалізація пального на АЗС не здійснюється, уточнили в службі.

Там зазначили, що підставою для проведення перевірок стали повідомлення споживачів, зокрема, про надмірно завищені ціни на пальне, про відсутність розрахункових документів, відмову у вільному виборі засобів розрахунку, які почали надходити в останні дні після скасування державного регулювання цін на бензин та дизельне пальне.

У Держпродспоживслужбі акцентували увагу на тому, що суб’єкти господарювання, як і раніше, зобов’язані попередньо декларувати ціни в разі їх підвищення.

“Держпродслужба нагадує, що завищення цін в умовах воєнного стану є неприпустимим, а порушення правил ведення підприємницької діяльності матиме наслідки у вигляді штрафів та інших заходів адміністративного впливу”, – також зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у середині травня ухвалив рішення відмовитися від запровадженого рік тому у зв’язку з карантином держрегулювання цін на пальне, очікуючи, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/л, дизпальне – 58 грн/л.

Рішення про скасування граничної маржі для АЗС було ухвалено, щоб оператори ринку могли наситити український ринок нафтопродуктів необхідним ресурсом в умовах його дефіциту після переорієнтації на постачання з західного кордону та через зупинення роботи Кременчуцького НПЗ, який розбомбила Росія.

, ,