Business news from Ukraine

МТСБУ ЗА 6 МІС. ВИПЛАТИЛО ПОТЕРПІЛИМ У ДТП ПОНАД 141 МЛН ГРН

27 Липня , 2021  

Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) у січні-червні 2021 року здійснило 3,7 тис. виплат із Фонду захисту потерпілих на загальну суму 141,7 млн грн, що на 18,6% за кількістю і на 36% за сумою більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як повідомляється на сайті МТСБУ, найбільшу кількість виплат здійснено за шкоду, заподіяну власниками незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного поліса ОСЦПВ) – 2,4 тис. (+22,5%) на суму 95,8 млн грн (+40,3%).

Питома вага виплат власників незабезпечених транспортних засобів у загальній кількості виплат становить майже 63,1%, у загальній сумі виплат – 67,6%. Обидва показники незначно (на 2 п. п.) збільшилися порівняно з першим півріччям минулого року.

Збільшилася кількість виплат водіїв пільгових категорій. У першому півріччі минулого року вона становила 0,58 тис. шт., тоді як у той самий період поточного року – 0,72 тис. шт. (+25,1%). Сума виплат також збільшилася на 45,3% і становить майже 26,4 млн грн. Питома вага виплат за пільговиків становить 19,4% за кількістю і 18,6% за сумою виплат (+1 п. п. до показників першого півріччя 2020 року).

“Останні роки спостерігається постійне зростання виплат щодо водіїв, що належать до пільгової категорії. Ми вважаємо, що треба запровадити механізм, коли людина, яка законодавчо має право на пільгу, зможе реалізувати її шляхом звернення до будь-якої страхової компанії для отримання безкоштовного поліса ОСЦПВ на свою машину. Якщо з вини водія-пільговика станеться ДТП, то страховику суму виплати компенсує МТСБУ. Наразі ж відповідно до закону “Про ОСЦПВ” пільговики не мають договорів ОСЦПВ. Це заважає навіть точно проаналізувати ситуацію, хоча, за оцінками, лише учасників бойових дій або прирівняних до них осіб у країні понад півмільйона”, – зазначає генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

У першому півріччі 2021 року МТСБУ виплатило майже 3,4 млн грн за зобов’язаннями за ОСЦПВ страховиків, визнаних банкрутами. Це на 69,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року, і пов’язано з тим, що протягом 2020 року МТСБУ здійснило велику частину виплат за декількома страховиками-банкрутами (“НАСТА”, “Україна”, “Добробут”, “Міська”).

За зобов’язаннями компаній, які припинили діяльність на ринку ОСЦПВ, але ще не визнані банкрутами в установленому законодавством порядку, здійснено виплати шляхом повернення базового гарантійного внеску таких страховиків до фонду МТСБУ на суму 12,2 млн грн. Це майже втричі більше, ніж у першому півріччі 2020 року, що викликано значним обсягом виплат за страхові компанії “Галицька” та “Київ Ре”.

МТСБУ також зазначає, що традиційно мінімальними залишаються виплати за невстановлений транспортний засіб (3,3 млн грн) та за ДТП, спричинені автомобілями, якими заволоділи внаслідок протиправних дій (700 тис. грн).

,