Business news from Ukraine

SWEET.TV ЗАКЛИКАЄ ВВЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПЕРЕГЛЯД ПІРАТСЬКОГО КОНТЕНТУ

14 Вересня , 2021  

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV виступає за передбачення відповідальності за користування піратським контентом для населення.

Як заявив під час конференції в прес-центрі агентства “Інтерфакс-Україна” директор SWEET.TV Олександр Резунов, робота в Україні піратських сервісів усе ще дуже активна, що зумовлено насамперед високим попитом з боку користувачів.

“У цьому питанні потрібна жорстка реакція держави. І впровадження відповідальності для споживачів піратського контенту. Також через піратські сайти виробники українського контенту недоотримують мільйони гривень. Це призводить до недостатнього фінансування майбутніх проектів, знижує якість виробленого контенту”, – наголосив він.

На думку Резунова, питання розробки механізму впровадження такої штрафної санкції лежить на боці законодавчої влади.

“Розмір штрафу я робив би невеликий, суто символічний – близько 100 грн. Навіщо це потрібно? Не для того, щоб забрати гроші у споживачів. Основна проблема ринку в тому, що людина не завжди розуміє або забуває про те, що дивиться нелегальний контент, а від цього втрачає індустрія, держава недоотримує податки, правовласники втрачають роялті й не можуть виробляти якісний контент. Символічний штраф спонукав би людину про це пам’ятати”, – вважає директор SWEET.TV.

Для боротьби з піратством SWEET.TV став членом наглядової ради комітету з питань медіа та комунікацій Американської торговельної палати в Україні. Крім того, компанія є учасником антипіратської ініціативи “Чисте небо”.

Ще однією проблемою українського ринку платного телебачення директор SWEET.TV назвав високу активність міжнародних платформ іномовлення.

“В Україні потрібно впровадити рівні умови ведення бізнесу. Зокрема, на іноземні медіаплатформи практично не поширюються вимоги щодо мовних квот. Немає практичної реалізації податкових норм – наразі ухвалені нормативно-правові акти, які впроваджують оплату ПДВ нерезидентами, що надають медіапослуги онлайн, просто не працюють”, – заявив Резунов.

Він також наголосив, що доступні на території України російські стримінгові сервіси, по суті, порушують українське законодавство в частині безперешкодної трансляції контенту російських медіа, які потрапили під санкції.

SWEET.TV – українська ОТТ-платформа, на якій представлено понад 260 телеканалів, зокрема в HD і 4K, продукти Disney, Pixar, DreamWorks та ін.

У платформи укладені прямі контракти з Disney, Paramount, Universal, Sony та іншими міжнародними виробниками контенту з дубляжу й озвучування медіапродуктів саме для території України, а не для СНД. Сервіс створює україномовний дубляж і озвучування для культових голлівудських фільмів у проекті “Hollywood українською мовою”.

, , , , , , ,