Business news from Ukraine

“УКРАВТОДОР” ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПІДТРИМКИ ЕЛЕКТРОМОБІЛЬНОСТІ

21 Січня , 2022  

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) затвердило план заходів щодо підтримки електромобільності, підготовлений британськими консультантами спільно з “Укравтодором”.

Як повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури у четвер, документ містить низку рішень, які сприятимуть упровадженню електротранспорту в Україні, а також дає змогу оцінити їх вплив на модель фінансування “Укравтодору”, зокрема у розрізі надходжень до Дорожнього фонду.

“Останні декілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Так, наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19 % більше електрокарів, ніж у 2020 році. Однак у загальній структурі їх все ще мало: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4 % – з електродвигуном. Серед стримувальних факторів – відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому власне підтримка “Укравтодору”, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою”, – наведено слова міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

Він також акцентував, що з розвитком електромобільності постає питання стабільності фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг. Адже одним із ключових джерел наповнення Дорожнього фонду є стягнення акцизу з палива. У випадку з електромобілями акциз оплачується за реєстрацію, проте надалі їх власники не платитимуть жодного акцизу з палива.

“Розроблений план дає змогу побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування “Укравтодору”. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажу є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення “Укравтодору”, – додав міністр.

Так, ключовими напрямами цього плану є: розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення; розробка та впровадження заходів щодо забезпечення стійкості фінансування доріг; сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері шляхового господарства.

“Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 тис. електромобілів. Лише минулого року українці придбали 8,8 тис. авто з електродвигуном. Відповідно до стратегічних цілей держави, кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном плануємо збільшити більше ніж у 10 разів до 2030 року. Це неможливо без забезпечення доріг відповідною інфраструктурою для електротранспорту. Розробка плану заходів допоможе “Укравтодору” належним чином реалізувати і фінансові, й інженерні рішення для розвитку електромобільності”, – сказав перший заступник голови “Укравтодору” Андрій Івко.

, ,