Business news from Ukraine

Україна і Світовий банк підписали угоди про виділення грантової допомоги обсягом $240

19 Липня , 2023  

НЕК “Укренерго”, Міністерство енергетики та Міністерство фінансів підписали зі Світовим банком дві угоди про виділення компанії грантової допомоги обсягом $240 млн для підвищення надійності енергосистеми, повідомив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький.

“Майже $240 млн – ще один значний внесок наших міжнародних партнерів у забезпечення стійкості нашого з’єднання з європейською енергосистемою та відновлення високовольтних підстанцій”, – написав він у своєму Facebook у вівторок увечері.

Згідно з його повідомленням, перша угода передбачає надання “Укренерго” грантових коштів уряду Німеччини, які будуть спрямовані на закупівлю та встановлення STATCOM – спеціальних пристроїв, що підвищують стабільну роботу енергосистеми.

“Укренерго” виконує важливу технічну умову ENTSO-E для посилення нашого з’єднання з європейською мережею. Пристрої STATCOM дадуть змогу не лише збільшити стійкість української енергосистеми, а й позитивно впливатимуть на збалансованість усієї об’єднаної європейської континентальної мережі”, – пояснив Кудрицький.
Іншим документом визначено передачу НЕК допомоги на закупівлю спецтехніки, автотрансформаторів та іншого високовольтного обладнання, пошкодженого ударами російських ракет і дронів.

Водночас голова “Укренерго” подякував уряду України, віцепрезиденту СБ у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллі Бассані та регіональному директору СБ у справах країн Східної Європи Арупу Банерджі “за плідну спільну співпрацю та зміцнення енергетичної безпеки України”.

,