Business news from Ukraine

УКРАЇНА МАЄ РЕСТРУКТУРУВАТИ ЗОВНІШНІЙ ДЕРЖБОРГ І ПЕРЕНЕСТИ ПЛАТЕЖІ НА 5-10 РОКІВ – ГОНТАРЕВА

23 Травня , 2022  

Ексглава Національного банку Валерія Гонтарева вважає за доцільне в ситуації війни Росії проти України піти на реструктуризацію зовнішнього державного боргу та домовитися з інвесторами про перенесення платежів на п’ять-десять років.

“Що ще потрібно зробити Мінфіну, і цікаво послухати, чому він на це не йде, це реструктуризувати наш зовнішній борг”, – сказала вона в інтерв’ю “НВ”.

У 2014-2015 роках Україна вже пережила реструктуризацію держборгу, нагадала Гонтарева.

“Зараз же нам теж важливо вийти до інвесторів, які нас, до речі, чудово розуміють і підтримують, і попросити про репрофайлінг. Тобто просто перенести наші платежі на п’ять-десять років, за нормальним графіком, просто щоб зняти з нас бюджетне навантаження. Ніхто не називатиме це дефолтом”, – пояснила Валерія Гонтарева.

Ексглава центробанку уточнила, що Україна у 2022 році має здійснити виплати за держборгом у розмірі $5 млрд, з яких $2 млрд уже потрібно виплатити у вересні.

“І, на мій погляд, етично неправильно брати гроші в одних інвесторів і виплачувати іншим, тим більше, що інші готові допомогти нам реструктуризувати наші борги та розуміють, у якій ми ситуації”, – додала Гонтарева.

Раніше глава Міністерства фінансів Сергій Марченко неодноразово називав питання реструктуризації та списання боргів недоцільними. За його словами, Україна і надалі планує обслуговувати свої боргові зобов’язання, а пропозиції, що час від часу звучать про реструктуризацію держборгу, можуть зашкодити планам. Міністр фінансів наголосив, що це питання досить чутливе: “Можна скористатися моментом, але в подальшому нам це дуже зашкодить”. Марченко зазначив, що на найближчу перспективу не бачить жодних проблем з обслуговуванням зовнішнього боргу, зокрема, за травень усі зовнішні виплати України – трохи більше ніж $200 млн, те саме стосується червня, липня, серпня. “Так, постане питання вересня: на нас чекає виплата $900 млн за єврооблігаціями. Ми зараз над цим працюємо, але я не хотів би говорити, що ми готуємо якесь рішення чи готові щось пропонувати”, – наголосив міністр.

, ,