Business news from Ukraine

Україна отримає €4,5 млн від ЄС на програми охорони здоров’я

11 Січня , 2024  

Україна отримала підтвердження фінансування участі в 10 спільних проєктах із країнами-членами ЄС за програмою EU4Health у розмірі EUR 4,5 млн.

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, програма реалізується в межах угоди між Україною та ЄС, укладеної у 2022 році, щодо участі України в програмі EU4Health участі в 10 спільних проєктах з іншими країнами-членами ЄС.

У межах програми Єврокомісія схвалила фінансування для реалізації в Україні проєктів із профілактики серцево-судинних захворювань і діабету, моніторингу та профілактики онкологічних та інших неінфекційних хвороб, посилення інфекційного контролю в лікарнях і серед медпрацівників, поліпшення діагностики рідкісних захворювань та обміну досвідом у лікуванні між країнами ЄС.

У рамках проєктів проводитиметься навчання фахівців з контролю за лікарськими засобами та медвиробами за стандартами ЄС, а також за новітніми методами лікування та оцінкою медичних технологій, впровадження європейської системи оцінки безпеки крові, тканин і клітин людини.

Крім того, проєкти спрямовані на інтеграцію української системи електронного здоров’я в єдину електронну систему охорони здоров’я ЄС, взаємодію між країнами ЄС для спільного формування пріоритетів, цілей і заходів щодо поліпшення глобального здоров’я громадян ЄС і посилення системи реагування на транскордонні загрози та епіднагляду за ними.

МОЗ уточнює, що в межах робочої програми 2023 року було оголошено 12 конкурсів для неурядових організацій, загальний бюджет яких становить близько EUR20 млн. Вони стосуються, зокрема, напрямів доступу до медичної допомоги, психічного здоров’я, профілактики та діагностики неінфекційних захворювань (НІЗ).

Кожна країна-учасник програми визначає національний програмний комітет (представники МОЗ) та координаторів за напрямами реалізації проєктів усередині країни, в Україні визначено фахівців Центру громадського здоров’я.

Загальний бюджет програми EU4Health на 2021-2027 роки становить EUR5,3 млрд. EU4Health реалізується через щорічні робочі програми. Угода дає змогу Україні отримувати фінансування ЄС у сфері охорони здоров’я на рівних умовах із країнами ЄС, Норвегією, Ісландією та Молдовою.

Участь України в програмі передбачає сплату щорічного внеску, загальна сума якого становить EUR 12,1 млн (2022-2027 роки). У 2022 році підписано угоду про скасування членського внеску для України в той рік. Наразі Міністерство охорони здоров’я та Міністерство закордонних справ проводять роботу щодо ратифікації угоди у Верховній Раді та про скасування членських внесків для України до кінця дії програми (до 2027 року).

,