Business news from Ukraine

УКРАЇНА РОЗПОЧАЛА ЕКСПОРТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ДО РУМУНІЇ – ПРЕМ’ЄР

30 Червня , 2022  

Україна з 30 червня розпочала експорт електроенергії до Румунії на потужності 100 МВт, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Сьогодні з першої години ночі такий експорт пішов у напрямку Румунії. Початковий обсяг становить 100 МВт”, – написав він у своєму телеграм-каналі в четвер.

Він зазначив, що лише за перший день державна компанія “Укренерго” заробила 10 млн грн на продажу доступу до міждержавного перетину для експорту, а потенційно Україна може заробляти на цьому понад 70 млрд грн на рік.

“Потенціал експорту української електроенергії до Європи становить до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 млрд грн на рік”, – зазначив Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже видимий і практичний результат, а енергетика стане одним із драйверів відновлення української економіки, як уже стала драйвером інтеграції в ЄС.

За даними ENTSO-E, фізично експорт із України до Румунії здійснюється 30 червня рівним графіком по 100 МВт-год.

Як повідомлялося, “Укренерго” на першому аукціоні з продажу перетину до Румунії на 30 червня заробило понад 10 млн грн, на другому – на 1 липня – майже 14 млн грн. Перетин розділили відповідно п’ять та шість компаній. Загалом в аукціоні брали участь вісім і 10 компаній відповідно.

Українська та європейська енергосистеми працюють синхронно з 16 березня. 27 червня Європа відкрила експорт е/е з України, який мав стартувати 30 червня.

, ,