Business news from Ukraine

УКРАЇНА ВІД ПОЧАТКУ 2022 Р. ІМПОРТУВАЛА МАЙЖЕ 500 МЛН КУБ. М ГАЗУ – ОГТСУ

8 Березня , 2022  

Україна від початку 2022 року імпортувала майже 500 млн куб. м газу, повідомив голова “Оператор ГТС України” Сергій Макогон на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, наразі добовий імпорт становить близько 9 млн куб. м. З угорського напрямку імпортується 49% загального обсягу імпорту, словацького – 29%, польського – 22%.

“Нагадаю, що за останні півроку “Оператор ГТС України” майже вдвічі збільшив обсяг гарантованих потужностей в Україну. З 27 млн куб. м до майже 54 млн куб. м. Працюємо над посиленням енергетичної безпеки України”, – зазначив він.

За даними оператора, запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) країни на 6 березня становлять близько 9,7 млрд. куб. м, а середньодобовий підйом із них у березні становить близько 40-45 млн куб. м/добу.

Як повідомлялося, на початку березня глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив, що країна має необхідні запаси в ПСГ, продовжує зберігати видобуток та імпорт газу на належному рівні для забезпечення стабільного проходження опалювального періоду навіть в умовах військової агресії з боку РФ.

,