Business news from Ukraine

Україна заборонила ввезення м’яса з Таїланду

16 Жовтня , 2023  

Східне міжрегіональне головне управління Державної служби України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів запровадило обмеження на ввезення в Україну м’ясних продуктів із Таїланду через реєстрацію в цій країні африканської чуми свиней (АЧС), повідомила пресслужба відомства.

Згідно з розпорядженням головного державного ветеринарного інспектора України від 13 жовтня 2023 року, заборона поширюється на ввезення тварин, що належать до родин свиней, таясових та тапірових, а також генетичного матеріалу та продукції від тварин перерахованих родин.

При цьому заборона не поширюється на продукти, які пройшли обробку методом, що гарантує знищення збудника цього захворювання згідно з вимогами щодо ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження і продуктів їхньої обробки, переробки, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства №553 від 16 листопада 2018 року.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней, вперше зафіксоване 1903 року в Південній Африці. Воно не піддається лікуванню та вакцинопрофілактиці. Зупинити поширення вірусу можна тільки карантинними заходами.

АЧС безпечний для людини, але тягне за собою економічні втрати, оскільки всі тварини в осередку зараження мають бути знищені.

,