Business news from Ukraine

Україна залучила грант EUR150 млн від ЄС

20 Грудня , 2023  

Україна в середу отримала EUR150 млн фінансової допомоги на безповоротній основі від ЄС, як частину двосторонньої угоди про фінансування програми Підтримка швидкого відновлення України (Контракт із розбудови держави та посилення стійкості), повідомило Міністерство фінансів.

“Грантове фінансування допоможе забезпечити пріоритетні заходи з відновлення критично важливих об’єктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії, зокрема транспортної інфраструктури, комунальних об’єктів і послуг, соціальної інфраструктури та житлових приміщень”, – наводяться в релізі слова міністра Сергія Марченка.

Уточнюється, що другий транш у розмірі EUR100 млн очікується вже в першому кварталі 2024 року. Кошти будуть спрямовані як на фінансування заходів із відновлення, так і на підтримку малих фермерських господарств та інших представників сільського господарства.

Напередодні Марченко повідомив, що з початку цього року Україні вдалося залучити вже понад $39 млрд зовнішнього фінансування порівняно з $32,1 млрд за весь минулий рік, а до кінця року ця сума сягне приблизно $42,3 млрд. Зокрема, ще від ЄС очікують надходження EUR1,5 млрд останнього траншу макрофінансової допомоги цього року.

,