Business news from Ukraine

Українська пшениця найдешевша на світовому ринку

21 Лютого , 2024  

Експортні продажі української пшениці зростають, з початку лютого законтрактовано понад 2 млн тонн, що може стати рекордним обсягом поставки за сезон.

Як повідомили в аналітичному кооперативі “Пуск”, створеному в рамках Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), на березень уже продано 1,4 млн тонн пшениці.

“Трейдери свідчать, що дуже активно включається в закупівлі української фуражної пшениці Індонезія. Ця азіатська країна має захмарні цінники на внутрішньому ринку і зацікавлена в імпорті зерна. Ціна попиту з Індонезії – $260-265/тонна CIF”, – зазначили аналітики і додали, що українську пшеницю дуже вигідно експортувати в Індонезію.

За їхньою інформацією, “ложкою дьогтю” в цих планах є конфлікт на Червоному морі, де високий ризик обстрілу торгового флоту. Це поки що системна проблема, яка негативно впливає на торгівлю в Чорному та Середземному морях. Ризик стримує українських трейдерів фіксуватися в цьому напрямку.

“На ринку є очікування, що в другій половині березня прохід кораблів через Червоне море може повністю зупинитися. Логістичним рішенням міг би стати обхід кораблів морем через Африку, але це підніме вартість фрахту на $10-12 на тонні”, – розповіли в “Пуску”.

Крім того, експерти зазначили, що українська пшениця продовжує залишатися найдешевшою на більшості міжнародних ринків.

Минулого тижня Україна продала Єгипту пшеницю з вмістом білка 12,5% за $224 за тонну з поставкою в країну. Для порівняння, російська пшениця обійшлася в $245 на базисі FOB. Українська пшениця дуже дешева проти зерна іншого походження на ринках ЄС, Єгипту та Туреччини. Трейд намагається тримати нижчі ціни, щоб був сенс торгувати на багатьох базисах. Цінові розриви великі, що тримає СРТ-ринок на низьких рівнях. Проте, по пшениці з’являється дедалі більше продавців на базисі FOB, багато фермерів охоче продають по $195 доларів тонну в дунайських портах. При цьому на умовах СРТ пшениця коштує умовно $175-188 за тонну і до кінця тижня цінники можуть втратити ще $2 на тонні, прогнозують в аналітичному департаменті “Пуск”.