Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

УКРАЇНСЬКІ ЕКСПЕРТИ НЕ БАЧАТЬ РИЗИКУ ЗНАЧНОГО ПОШИРЕННЯ ВІСПИ МАВП В УКРАЇНІ – ВІДЕО

15 Червня , 2022  

YouTube-канал «Клуб експертів» разом із доктором медичних наук, професором Дмитром Івановим та кандидатом біологічних наук Святославом Морозовим проаналізували спалах захворюваності на віспу мавп у Європі, що спостерігається в останні кілька тижнів.

На думку доктора медичних наук, професора Дмитра Іванова, віспа мавп, спалах якої зареєстрований зараз у кількох європейських країнах, не загрожує Україні масштабною епідемією.

«Можливо в майбутньому захворюваність на віспу мавп набиратиме обертів, але на сьогодні це більшою мірою хайп, ніж медична проблема», – заявив вчений у черговому ролику на YouTube-каналі «Клуб експертів».

Водночас, за словами Іванова, на сьогодні виявлення хворих на мавпячу віспу під час інкубаційного періоду практично неможливе, оскільки відсутні тест-системи, механізми скринінгу та обстеження приїжджих на предмет зараження вірусом. Це може нести ризик поширення віспи мавп і на території України.

«Визначити віспу мавп можна за клінічною картиною, це не складає труднощів. Наші інфекціоністи принципово готові до появи цієї інфекції, і якщо виявлять клінічні ознаки віспи, готові діагностувати дане захворювання. Щоправда, поки що незрозуміло, як лікувати цих людей», – зазначив експерт.

Зараження віспою мавп, за словами лікаря, відбувається шляхом прямого контакту з переносником через дотик до папул на шкірі хворого.

«Якщо ми говоримо про віспу мавп, як про природного збудника, то він не повинен дати масового поширення та представляти якусь медичну проблему. Принаймні за всі роки спостереження кількість захворювань (в Африці – ред.) зафіксована на рівні від 20 до 600 осіб. Вони не призвели ні до спалаху, ні до епідеміологічної катастрофи», – резюмував вчений.

За даними ВООЗ, з початку цього року у світі зафіксовано понад 1600 випадків захворювання на віспу мавп у 39 країнах світу, з них 72 завершилися летальним результатом. У Європі найбільша кількість хворих припадає на Велику Британію, Іспанію, Португалію, Німеччину та Нідерланди.

Докладніше дивіться у відео на каналі Клуб експертів за посиланням:

, , , ,