Business news from Ukraine

“Укртелеком” знизив виручку на 10% минулого року

5 Березня , 2024  

АТ “Укртелеком”, найбільший український оператор фіксованого зв’язку, згідно з даними неаудійованої фінансової звітності у 2023 році, отримало дохід 5 млрд грн, що на 10% менше за показник попереднього року.

Як повідомляють у пресрелізі компанії в понеділок, її EBITDA торік становила понад 1 млрд грн, рентабельність за EBITDA знизилася на 1,3 відсоткового пункту (п.п.) – до 21,1%.

У повідомленні наголошується, що збитки компанії від наслідків російської агресії сягають 2,8 млрд грн і зумовлені переважно економічним знеціненням операційних активів і втратою активів на тимчасово окупованих територіях на суму понад 700 млн грн. Зокрема, внаслідок бойових дій було пошкоджено близько 260 будівель компанії, а близько 50 зруйновано повністю.

Капітальні інвестиції “Укртелекому” за 2023 рік становили понад 500 млн грн, водночас попри війну продовжилася реалізація проєктів із розбудови оптичної мережі та інвестиції в захищеність власної інфраструктури від кібератак, зазначається в повідомленні.

У зазначений звітний період було прокладено майже 5,3 тис. км волоконно-оптичного кабелю і до кінця 2023 року компанія забезпечила понад 2 млн домогосподарств у всіх областях країни можливістю користуватися сучасними послугами оптичної мережі. Загалом база користувачів оптичного інтернету компанії зросла на 15% порівняно з 2022 роком, що забезпечило зростання доходів у цьому сегменті на 18%, ідеться в повідомленні.

Згідно з ним, у 2023 році “Укртелеком” інвестував 20 млн грн, відновивши 430 км оптичних ліній і 16 км мідних ліній зв’язку, відновив функціонування 10 регіональних вузлів зв’язку. До оптичної інфраструктури “Укртелекому” було підключено понад 150 медичних і 185 навчальних закладів. Загалом понад 1,25 тис. медичних і майже 1,7 тис. навчальних закладів уже мають доступ до високошвидкісного оптичного інтернету. Інтернет-доступ забезпечено на рівні 90% населених пунктів національного покриття компанії станом на 24 лютого 2022 року.

Дохід від комерційної оренди нерухомості, вивільненої завдяки модернізації мережі, склав понад 500 млн грн, що на 35% більше, ніж у 2022 році.

Зазначається також, що у 2023 році “Укртелеком” сплатив понад 1,35 млрд грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, спрямувавши на потреби захисників близько 210 млн грн благодійної допомоги. У рамках ініціативи “Сталевий фронт Ріната Ахметова” компанія передала захисникам десятки БПЛА, серед яких і безпілотні авіаційні комплекси “Валькірія” та “Лелека”, сотні дронів, тисячі спеціальних засобів управління військом, медичних засобів, сотні автомобілів.

У лавах ЗСУ служать майже 400 співробітників “Укртелекому”, наголошується в прес-рлізі.

“Укртелеком” – найбільший оператор фіксованого зв’язку в Україні. Значну частину його клієнтів становлять держоргани, навчальні, адміністративні та медичні установи, аварійні служби. Компанія є провайдером швидкісного фіксованого інтернету, що має найширше покриття. Інтернет від “Укртелеком” є майже в 4 тисячах населених пунктів країни і функціонує в 90% з них. Також, “Укртелеком” є єдиним учасником і засновником ТОВ “ТриМоб” – постачальника послуг рухомого (мобільного) зв’язку в стандарті UMTS/WCDMA.

З 2013 року компанія приєдналася до бізнесу SCM.

Виручка “Укртелекому” за дев’ять місяців 2023 року склала 3,14 млрд грн, що на 6,1% менше, ніж за аналогічний період 2022 року. Чистий прибуток становив 242,39 млн грн проти збитку 755,18 млн грн за 9 місяців 2022 року.

,