Business news from Ukraine

В українському парламенті створюється депутатське об’єднання “На підтримку дружби та співпраці з Тайванем”

31 Серпня , 2022  

У Верховній Раді запрацює міжфракційне депутатське об’єднання (МФО) “На підтримку дружби, торговельно-економічного, культурного та гуманітарного співробітництва з Тайванем”, повідомив голова парламентського комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція) .
“Ми вирішили створити разом із колегами МФО “На підтримку дружби та співпраці з Тайванем” (…) По суті, МФО вже створено. Залишається лише оголосити про його створення на пленарному засіданні”, – розповів Мережко агентству “Інтерфакс-Україна” у п’ятницю.
За словами голови комітету, він був одним із ініціаторів створення МФО, до якого увійшли 15 народних депутатів із фракцій “Слуга народу”, “Голос”, “Європейська Солідарність”.
Мережко зазначив, що особисто його до створення МФО підштовхнули дії Тайваню – “серйозні санкції проти Росії”, запроваджені після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, та надана нашій країні допомога.
“Тобто Тайвань у важкий для нас час повівся як справжній друг. Суспільство на Тайвані також дуже активно підтримало Україну”, – підкреслив Мережко.
Говорячи про плани МФО, Мережко наголосив, що вважає привабливою модель європейських країн, які мають власні економічні представництва в Тайбеї.
“Нам потрібно розвивати економічні, культурні, гуманітарні та інші зв’язки з Тайванем. До речі, Європейський парламент рекомендує державам ЄС розвивати зв’язки з Тайванем. І це правильно, оскільки у нас є спільні цінності. Наприклад, такі як демократія та верховенство права”, – пояснив нардеп.
У заяві про створення МФО, передану Мережку агентству “Інтерфакс-Україна”, народні депутати наголошують на необхідності “розвивати відносини з Тайванем для захисту миру, у рамках міжнародного права, Статуту ООН, міжнародних зобов’язань України та політики одного Китаю”.
Згідно з документом, головою МФО депутати, які ввійшли до нього, обрали Мережка.

,