Business news from Ukraine

Європейські фондові ринки розпочали перші торги осені зниженням на 1%

1 Вересня , 2022  

Фондові індекси найбільших країн Західної Європи падають під час перших торгів осені.

Зведений індекс найбільших компаній регіону Stoxx Europe 600 на 11:10 МСК знизився на 1% і склав 410,88 пункту.

Німецький індекс DAX падає на 1%, французький САС 40 – на 1,2%, британський FTSE 100 – на 0,9%. Італійський FTSE MIB та іспанський IBEX 35 втрачають 0,9% та 0,7% відповідно.

Трейдери в регіоні враховують перспективи сильного підвищення ставок ЄЦБ на останніх двох засіданнях регулятора цього року. У середу після виходу даних із серпневої інфляції в єврозоні, що побила історичний рекорд, аналітики опублікували прогнози піднесення ставок європейським ЦП на вересневому засіданні на 75 б.п., на жовтневому – на 50 б.п.

На засіданні у липні ЄЦБ підняв ставки вперше за 11 років, одразу на 50 б.п. Базова процентна ставка за кредитами була підвищена до 0,5%, ставка за депозитами – до нульового рівня, ставка за маржинальними кредитами – до 0,75%.

Роздрібний продаж у Німеччині в липні несподівано зріс на 1,9% відносно попереднього місяця, показали дані Федерального статистичного агентства країни (Destatis). Темпи підвищення показника стали максимальними із червня 2021 року. Аналітики, опитані Trading Economics, не очікували зміни показника.

Котирування акцій французької Pernod Ricard SA, одного з найбільших світових виробників алкогольної продукції, знижуються на 1%, незважаючи на те, що компанія в 2022 році збільшила виручку на 21% і підвищила розмір дивідендів на 32%, до 4,12 євро на акцію.

Акції гірничодобувної Rio Tinto PLC на торгах у Лондоні дешевшають на 2,6%. Компанія домовилася про викуп 49% акцій канадської Turquoise Hill Resources Ltd. за $3,3 млрд.

Папери британської Reckitt Benckiser Group PLC, що випускає сотні найменувань побутової хімії та медичних препаратів, втрачають у ціні 4,7%. Головний виконавчий директор компанії Лаксман Нарасімхан піде у відставку 30 вересня. Тимчасовим виконувачем обов’язків СЕО стане старший незалежний директор наглядової ради компанії Нікандро Дюранте.

Ринкова капіталізація шведської інвестиційної компанії EQT AB знижується на 3,3%. Компанія визначила обсяг фонду EQT Infrastructure VI, метою якого є інвестиції в інфраструктурні проекти у розмірі 20 млрд євро.

Лідерами падіння серед компонентів Stoxx Europe 600 виступають акції працюючої в секторі нерухомості Німеччини alstria office REIT-AG, які втрачають у ціні 14,2%.

,