Business news from Ukraine

Європейські фондові ринки зростають, окрім Британії

24 Жовтня , 2022  

Європейські фондові індекси в основному зростають у понеділок, виняток становить британський індикатор.

Зведений індекс найбільших підприємств Європи Stoxx Europe 600 за даними на 12.20 МСК піднявся на 0,58%, до 398,6 пункту.

Німецький DAX додає 0,53%, французький CAC 40 – 0,52%, італійський FTSE MIB – 0,44%, іспанський IBEX 35 – 0,8%.

Британський FTSE 100 втрачає 0,35% у ході торгів. Міжнародне рейтингове агентство Moody’s у п’ятницю змінило прогноз рейтингу Великобританії на “негативний” зі “стабільного” у зв’язку з “зростаючою непередбачуваністю політичного курсу країни в умовах погіршення перспектив зростання та високої інфляції”.

Водночас, експерти агентства відзначили стійкість британської економіки, у зв’язку з чим підтвердили рейтинг країни на рівні “Aa3”.

У неділю стало відомо, що колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон не боротиметься за посаду лідера Консервативної партії і, відповідно, глави британського уряду.

Це дає добрі шанси на перемогу екс-міністру фінансів країни Ріші Сунаку, зазначає газета Financial Times.

Підтримку решти європейських ринків у понеділок надають сигнали про те, що Федеральна резервна система (ФРС) може уповільнити темпи підйому базової ставки вже з грудня.

Тим часом ділова активність у єврозоні продовжує послаблюватися. Зведений індекс менеджерів із закупівель (PMI), що розраховується S&P Global, знизився у жовтні до 47,1 пункту – мінімуму з листопада 2020 року, порівняно з 48,1 пунктом місяцем раніше, свідчать попередні дані. Значення індексу нижче 50 пунктів свідчить про спад активності.

Виробничий PMI в єврозоні в жовтні впав до мінімальних з травня 2020 року 46,6 пунктів з 48,4 пунктів місяцем раніше, індикатор сфери послуг знизився до 48,2 пунктів з 48,8 пунктів у вересні.

У Німеччині зведений PMI опустився цього місяця до мінімальних з початку 2020 року 44,1 пунктів з 45,7 пунктів у вересні. Індикатори активності в промисловому секторі та у сфері послуг ФРН впали до мінімумів відповідно з червня та травня 2020 року.

У Франції зведений PMI знизився до 50 пунктів з 51,2 пунктів у вересні, індекс активності в промисловому секторі впав до мінімуму з травня 2020 року. У Великобританії зведений індикатор зменшився до 47,2 пунктів з 49,1 пунктів, промисловий PMI також опустився до мінімуму з травня.

У центрі уваги трейдерів цього тижня звітують такі компанії як HSBC, Credit Suisse, TotalEnergies (SPB: TOT), Unilever та Mercedes-Benz. Загалом 118 компаній Stoxx Europe 600 оприлюднять звіти цього тижня.

Акції Philips втрачають у ціні 2,6% на торгах у понеділок. Нідерландський виробник споживчих товарів та медичного обладнання зафіксував чистий збиток у третьому кварталі 2022 року, причому показник виявився гіршим за консенсус-прогноз аналітиків.

Philips має намір терміново вжити заходів для зниження операційних витрат, у тому числі за рахунок скорочення близько 4 тис. робочих місць у всьому світі. Крім того, вона планує залучити кредитну лінію на суму 1 млрд. євро.

Вартість паперів Credit Suisse зросла на 1,4%. Швейцарський банк повідомив у понеділок, що заплатить 230 млн євро для врегулювання у Франції давньої справи щодо порушень у транскордонних операціях.

Серед лідерів зростання у Німеччині акції RWE (+1,9%), E.ON (+1,5%), Deutsche Bank (+1,6%), Merck (+1,4%), у Франції – папери Engie (+1,6%), STMicroelectronics (+1,56%) L’Oreal (+1,3%).

У Великій Британії дешевшають акції Anglo American (-2,8%), Shell (SPB: RDS.A) (-2%), Glencore (-2%), Rio Tinto (-2%), BHP Group (-1,95) %), HSBC (-1,5%).

, ,