Business news from Ukraine

За перший квартал кількість завершених переміщень з України за процедурою загального транзиту зросла в 13 разів

9 Квітня , 2024  

Кількість завершених переміщень з України за процедурою загального транзиту (NCTS) у I кв. цього року становила 19 тис., що в 13 разів більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомила Державна митна служба України в понеділок.

“Незважаючи на військові дії та складну ситуацію на західному кордоні України, перший квартал 2024 року за всіма показниками став найрезультативнішим порівняно з попередніми кварталами від початку застосування в Україні процедури спільного транзиту (NCTS), тобто з 1 жовтня 2022 року”, – йдеться в повідомленні в Телеграм-каналі відомства.

Уточнюється, що протягом січня-березня 2024 року оформлено третину від загальної кількості транзитних декларацій за NCTS – 23,5 тис. із понад 65 тис. Зокрема, у країнах-учасницях Конвенції NCTS було успішно завершено понад 19 тис. переміщень, розпочатих митними органами України, тоді як в Україні – майже 4,5 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

У митниці наголосили, що порівняно з аналогічним періодом минулого року, тобто І кварталом 2023 року, показники успішно завершених переміщень, розпочатих в Україні, зросли в 13 разів, а переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції, – у 9 разів.

Також протягом січня-березня 2024 року майже подвоїлася кількість підприємств, які отримали та використовують авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції – з 57 до 101.

Уточнюється, що їм надано 121 авторизацію (з 303 у період застосування Україною Конвенції), з них 39 надано на використання загальної гарантії (у т.ч. на збільшення референтної суми), по 27 – зі статусом авторизованого відправника вантажу та вантажоодержувача, 22 – використання пломб спеціального типу.

Щодо гарантування процедури спільного транзиту в Держмитслужбі відзначають значне зростання кількості зареєстрованих індивідуальних гарантій у І кварталі 2024 року.

“Лише за цей квартал було зареєстровано майже 3 тис. індивідуальних гарантій на суму понад EUR95 млн. Водночас із моменту приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту на кінець кварталу в системі NCTS наявні майже 5,5 тис. чинних (у т. ч. використаних) індивідуальних гарантій на загальну суму EUR274 млн”, – додали в службі.

Крім того, за цей період зареєстровано 21 загальну гарантію на суму ЕUR38 млн. Від початку застосування системи NCTS зареєстровано лише 74 загальних гарантії, чинних на сьогодні – 50 на суму ЕUR167 млн.

Раніше реформуванню митниці були присвячені круглі столи, де організатор і модератор івенту Максим Уракін заявляв, що Державна митна служба забезпечує 35-40% надходжень до державного бюджету, причому ці цифри залишаються стабільними протягом останніх років. Тому реформи митниці такі важливі для країни.