Business news from Ukraine

Зеленський запропонував провести саміт “Україна-Африканський Союз”

16 Листопада , 2023  

Президент України Володимир Зеленський під час спілкування з африканськими журналістами запропонував провести саміт “Україна-Африканський Союз” і заявив, що готовий для цього приїхати в будь-яку країну Африки.
Як зазначив глава держави, Україна зацікавлена у стратегічному партнерстві з державами Африканського континенту, водночас, таке партнерство має бути засноване на взаємоповазі до територіальної цілісності, суверенітету, мови та традицій.
“Це має бути і в культурній площині, і в економічній площині, і в повазі між людьми. Не порушуючи ваших і наших прав, не зачіпаючи вашу і нашу свободу. Ми поважаємо будь-яку державу, яка поважає нас”, – сказав він.
Наступним кроком у сфері розбудови стратегічної співпраці Зеленський оголосив свою готовність приїхати в будь-яку державу Африканського континенту.
“У мене тут немає жодних пріоритетів (щодо тієї чи іншої держави Африки – ІФ-У). Я вважаю, що якщо ми зможемо організуватися там, де ми зможемо зустрітися, щоб у мене був максимальний контакт із максимальною кількістю лідерів, максимальною кількістю спільнот, я вважаю, що так буде краще. І я б хотів мати можливість зробити таку зустріч “Африканський союз – Україна” або “Україна – країни Африканського континенту””, – заявив президент.
“Чесно скажу вам: відверто, мені все одно, як називається формат. Головна мета, щоб ми всі зробили максимум, щоб домогтися стабільності у світі, і щоб домогтися миру на території нашої держави. І поставити питання не тільки в Росії, а цією війною і завершенням цієї війни поставити на місце будь-якого агресора з будь-якими колоніальними амбіціями на майбутнє”, – додав він.
Як він наголосив, це також дуже важливо на майбутнє, тому що такі речі, такі спалахи і такі війни можуть бути на будь-якому місці планети.

, , ,