Business news from Ukraine

“Агропросперіс” експортував через порти Хорватії 17 тис. тонн агропродукції

19 Вересня , 2023  

Аграрна група “Агропросперіс” із початку 2023 року поставила через порти Хорватії 17 тис. тонн агропродукції в Італію та Іспанію, повідомила пресслужба агрохолдингу.

“У перші тижні вересня цього року українські та світові ЗМІ облетіла новина про те, що Україна почала експортувати зерно через морські порти Хорватії. “Агропросперіс” входить до числа вітчизняних експортерів, які в поточному році першими скористалися цим маршрутом. Він став важливим кроком у розширенні української агрологістики на тлі блокади агресором зернового коридору з глибоководних портів Чорного моря”, – повідомляється на сайті підприємства.

В агрохолдингу зазначили, що добре знайомі з цим каналом експорту та використовували його в попередні роки. Протягом 2021-2022 рр. агрохолдинг відвантажив через порти Хорватії на експорт 4 тис. тонн сої без ГМО в Італію. З початку 2023-2024 маркетингового року було поставлено 6 тис. тонн кукурудзи в Італію та 11 тис. тонн пшениці в Іспанію.

Наразі “Агропросперіс” реалізує програму накопичення пшениці та сої для замовників у Єгипті та Європі.

Згідно з повідомленням, структурні підрозділи агрохолдингу продовжують виробництво агропродукції та її експорт через альтернативні логістичні шляхи. В “Агропросперіс” відзначили самовіддану роботу своїх підрозділів у Сумській та Чернігівській областях, які вирощують, доглядають за посівами та збирають врожаї під обстрілами.

Крім того, активно працює і благодійний фонд “Агропросперіса”, який надав пряму допомогу 2,4 тис. постраждалим від війни на загальну суму понад 30 млн грн.

До російського військового вторгнення земельний банк “Агропросперіса” становив 430 тис. га, загальні потужності зі зберігання – 800 тис. тонн с/г культур. Холдинг вирощував і постачав на експорт понад 2 млн тонн зернових та олійних культур на рік.

“Агропросперіс” здійснює операційну діяльність через п’ять підрозділів: Golden Sunrise (Агро), Bio Agro, Ray Agro, Latagro, New Agro Management, надає фінансування українським виробникам зерна через “Агропросперіс Банк”.

, , , ,