Business news from Ukraine

Аналіз основних туристичних напрямків для громадян України

22 Квітня , 2024  

Українська туріндустрія реагує на запит і змінюється відповідно до потреб мандрівників. Так, на всіх популярних напрямках стає більше можливостей для відпочинку з дітьми, а географія місць відправлення розширюється, як для автобусних, так і авіатурів. Туроператор Join UP!тм проаналізував основні напрямки та формати відпочинку, які користуватимуться попитом цього року.

Ранній старт

Статистика останніх років демонструє, що туристи частіше розпочинають літній сезон уже навесні. Переважно мова йде про країни Середземномор’я: Туреччину, Іспанію, Кіпр, острови Греції.
У цей час погода в цьому регіоні вже майже літня — середня температура повітря +25°C, а води — +19-20°C, а ціни нижчі й туристів менше. Відповідно, туристи мають більше шансів забронювати навіть найбільш затребувані в високий сезон готелі та відвідати екскурсії, які вже доступні з весняних місяців.
До того ж, весна — період квітування, що робить південні ландшафти ще цікавішими. Ще одна причина, чому поступово стають популярними подорожі навесні — зростання літніх температур. Ті, хто не люблять зайву спеку планують поїздки в квітні та травні.

Лідери запитів

Перелік найпопулярніших напрямків відпочинку залишається незмінним — це Туреччина (від 8026 грн*) та Єгипет (від 17 281 грн*). Країни відрізняються кліматом і природою, але схожі широкою базою готелів за системою «Все включено». При цьому в обох країнах широкий вибір екскурсій, а тому навіть повертаючись на курорт можна знову й знову отримувати нові враження.
Значним попитом користуються також європейські курорти: Албанія, Болгарія, Греція, Кіпр, Іспанія, Чорногорія. З кожним роком частка туристів, що обирають саме ці країни, зростає. При цьому кожна країна має свою специфіку. Так, в Албанії (від 17 027 грн*) найдешевший формат «усе включено» для свого регіону, на Кіпрі (від 17 689 грн*) — активне нічне життя, тому його полюбляє молодь, а на Криті (від 10 292 грн*) затребувані екскурсії та природні локації, в Чорногорії (від 16 008 грн*) частіше подорожують ті, хто любить поїздити країною, а в Іспанії (від 26 958 грн*) цінують поєднання міського відпочинку, гарних ландшафтів та парків розваг для дітей.
Окремо слід зазначити Туніс (від 18 585 грн*), попит на який стабільно зростає останнім часом. Якщо минулого року на цей курорт Join UP!тм пропонував тури лише з вильотом із Румунії та Польщі, то наразі доступні поїздки також і з популярних аеропортів Польщі й Молдови та навіть Литви.
Туніс приваблює поєднанням високого сервісу (в країні велика концентрація готелів світових мереж), гарними пляжами та насиченою екскурсійною програмою, що охоплює Сахару, Карфаген та містечко Сіді-Бу-Саїд, яке відомо завдяки традиційній архітектурі в блакитних і білих кольорах та вражаючим видом на море.

Екзотичні напрямки

Подорожі в далекі країни — від екваторіальної Африки до островів в Індійському океані чи узбережжя Північної Америки — завжди були відносно невеликим, але стабільним сегментом запиту. Домінікана, Мальдіви, Мексика, Танзанія (Занзібар), Шрі Ланка приваблюють багатьох, проте часто фактором стримування залишається ціна.
Щоправда, останнім часом частина туристів бронює подорожі в ці країни влітку, коли там низький сезон. Ціни в цей період значно менші, а також є можливість потрапити в готелі, які взимку, зазвичай, недоступні через істотне зростання кількості туристів.
Ціна на подорожі влітку відрізняється від основного сезону, адже готелі в цей сезон роблять знижку від 20% до 50%. Так, полетіти на тиждень на Мальдіви можна від 63 948 грн* за особу, на Занзібар — від 61 551 грн* за особу (7 ночей у готелі), на Шрі-Ланку від 58 244 грн* за особу (7 ночей у готелі), на Домінікану — від 86 225 грн* за особу (9 ночей у готелі).

Відпочинок з дітьми

Жінки з дітьми одна з найактивніших категорій мандрівників протягом останніх років. Це зумовило певні зміни пропозицій на ринку: тепер більшість напрямків адаптовані для того, щоб туди поїхати саме з дітьми. Це стосується відповідних готелів з анімацією та парками розваг, а також екскурсійної програми.
Популярні авіатури в Туреччину для двох дорослих з дитиною коштують від 22 406 грн*. Подорож до Чорногорії для аналогічної кількості туристів обійдеться від 47 590 грн*, а на островах: від 27 998 грн* на Криті (Греція) та від 47 899 грн* на Кіпрі. Подорож двох дорослих з дитиною на Мальдіви коштуватиме від 187 291 грн*.
Існує також можливість подорожувати автобусом. Так, поїздка в Болгарію для двох дорослих з дитиною обійдеться від 17 865 грн*. Поїхати туди можна з Харкова, Запоріжжя, Львова та Києва. Автобусом можна дістатись і Туреччини: для двох дорослих з дитиною така подорож коштуватиме від 27 438 грн*. Відправляються автобуси з Харкова, Запоріжжя, Одеси та Києва. Варто зазначити, що сервіс на борту автоперевезень з кожним сезоном розширюється: додається можливість передзамовити харчування, користуватись сервісом онлайн-кінотеатрів та багато іншого.
«Українці навчились співіснувати з війною, наскільки це можливо. Батьки працюють, діти навчаються, а влітку відпочивають. До того ж, для багатьох людей літо — це море, а оскільки в Україні зараз такий відпочинок майже неможливий, то ми спостерігаємо позитивну динаміку запиту на закордонні подорожі, — коментує Катерина Артюх, керівниця відділу продуктового маркетингу туроператора Join UP!тм. — Звичайно, до показників 2021 року ще далеко, але в порівнянні з попереднім — очікуємо зростання бронювань на 30%. Українцям потрібно перезавантаження, щоб зберігати сили довгостроково, а мандрівки — одна з кращих можливостей побути в безпеці й отримати нові враження».

* — усі ціни наведені за курсом валют станом на 19.04.2024 за одну особу, при розміщенні в двомісних номерах.

, , , ,