Business news from Ukraine

Фонд держмайна призначив повторний аукціон з продажу Білгород-Дністровського порту

8 Серпня , 2023  

Фонд держмайна (ФДМ) України призначив повторний аукціон із продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту (МТП) на 15 серпня зі стартовою ціною 92,45 млн грн.

Як повідомляється на сайті ФДМ, раніше призначений на 14 червня аукціон, перед яким стартову ціну об’єкта знизили вдвічі – до 92,46 млн (без ПДВ), не відбувся через відсутність учасників торгів.

Переможець попереднього аукціону з продажу “Білгород-Дністровського МТП”, що відбувся 13 березня, ТОВ “Укрдонінвест” бізнесмена Віталія Кропачева відмовилося від купівлі порту на етапі узгодження умов договору купівлі-продажу з регіональним відділенням ФДМ в Одеській і Миколаївській областях. У компанії уточнили, що ціна продажу порту на аукціоні, який вона виграла, становила 264,12 млн грн (з ПДВ). Також повідомлялося, що “Укрдонінвест” не став вимагати повернення гарантійного внеску в розмірі 18,76 млн грн.

ФДМ повідомляло, що повторно проведе приватизаційний аукціон із продажу “Білгород-Дністровського МТП” у зв’язку з визнанням аукціону, на якому його продали ТОВ “Укрдонінвест”, таким, що не відбувся: переможець торгів не вніс кошти за об’єкт, повідомила прес-служба Фонду.

Призначений на 3 березня перший аукціон з продажу зазначеного порту зі стартовою ціною 187,57 млн грн не відбувся.

Раніше ФДМ зазначав, що заснований 1971 року Білгород-Дністровський порт збитковий, проте з 2022 року підприємство “відіграє важливу роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки як логістичний центр для портів на Дунаї”. У першому кварталі 2023 року загальний дохід порту становив 7,391 млн грн. При цьому збиток за цей період становив – 4,45 млн грн. Розмір простроченої кредиторської заборгованості станом на 31 березня 2023 року – 118,7 млн грн, зокрема заборгованість із заробітної плати – 11,5 млн грн. Загальний борг із заробітної плати та платежів до бюджету становить 96,37 млн грн, зокрема пеня 1,7 млн грн.

У 2022 році Білгород-Дністровський МТП отримав 63 тис. грн прибутку проти збитків 28,5 млн грн у 2021 році та 25,2 млн грн у 2020 році.

Порт надає послуги з вантажно-розвантажувальних робіт для основної номенклатури вантажів: лісові вантажі, мінеральні добрива, залізорудні окатиші, металопродукція. Працює з лісовими та зерновими вантажами, що прямують на експорт.

, ,