Business news from Ukraine

Громадяни України у Польщі отримали доступ до медичної допомоги нарівні з польськими громадянами

17 Липня , 2022  

Громадяни України, які вимушено переїхали до Польщі, рятуючись від російської військової агресії отримали доступ до медичної допомоги нарівні з польськими громадянами, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

“Для цього потрібно мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є відмітка про перетин кордону після 24 лютого 2022 року. Якщо перетнули кордон без закордонного паспорта – документ, що підтверджує дату перетину польського кордону польськими службами. Надання медичної допомоги для українців – безоплатне”, – вказується повідомленні.

Крім того, українці повинні мати статус біженця або статус тимчасового захисту, а також аналог українського ідентифікаційного номера – PESEL, який надасть доступ до послуг у сфері охорони здоров’я.

Сьогодні Польща надала українцям безкоштовний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях: базова медична допомога — візити до сімейних лікарів, виклик “швидкої”; спеціалізована амбулаторна допомога; діагностичні дослідження (за направленням лікаря); лікування у стаціонарі; психіатричне лікування; реабілітація (крім курортів); стоматологічні послуги.

Також громадяни України, діти та молодь до 19 років мають право отримати безоплатні профілактичні щеплення згідно з польською Програмою профілактичних щеплень. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря та отримати відповідний напрямок. Крім того, кожен повнолітній українець, а також дитина з 5 років, які перебувають у Польщі, можуть також вакцинуватись проти COVID-19.

, ,