Business news from Ukraine

Китай послаблює обмеження для забудовників на тлі кризи в секторі нерухомості

16 Січня , 2023  

Китай відмовляється від політики “трьох червоних ліній”, що передбачає обмеження використання позикових коштів у секторі нерухомості на тлі хвилі дефолтів і падіння ринку нерухомості.

Пекін послаблює обмежувальні заходи щодо кредитів для забудовників, щоб знизити тиск на сектор в умовах слабкості економіки, яка постраждала від негативних наслідків локдаунів, пише газета Financial Times.

Наприкінці минулого року китайські державні банки вже оголосили про потенційні нові кредити для забудовників у розмірі кількох мільярдів доларів.

“Три червоні лінії” на поточний момент не мають сенсу, і більше ніхто про них не говорить”, – сказав директор з досліджень Merchants Union Consumer Finance Дун Сімяо, слова якого наводить FT.

“Політика Китаю завжди сфокусована на тому, щоб зловити момент. До “трьох червоних ліній” можуть знову повернутися, коли це буде необхідно, щоб обмежити зростання цін на нерухомість”, – додав експерт.

Тим часом відмова від обмежень може виявитися занадто пізнім кроком для таких забудовників, як China Evergrande, дефолт якої спровокував кризу ліквідності в усьому секторі. Кредитори цього тижня проведуть зустріч із представниками компанії, яка не може отримати кредитні лінії від державних банків.

Evergrande пропустила кілька крайніх термінів щодо реструктуризації зобов’язань на суму $300 млрд, унаслідок чого вона стала рекордсменом за рівнем заборгованості серед забудовників у світі на той момент, коли офіційно оголосила про дефолт у грудні 2021 року.

, ,