Business news from Ukraine

Міжнародні резерви України у вересні знизилися до $39,7 млрд

7 Жовтня , 2023  

Міжнародні резерви України станом на 1 жовтня 2023 року, за попередніми даними, становили $39 млрд 708,2 млн, повідомив Національний банк України в п’ятницю на сайті.
“У вересні вони знизилися на 1,7% унаслідок інтервенцій НБУ з продажу валюти для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку України та боргових виплат країни в іноземній валюті, що значною мірою компенсовано надходженнями від міжнародних партнерів”, – зазначив НБУ.
Він уточнив, що на валютні рахунки уряду в центробанку надійшло $3,329 млрд, з яких $1,592 млрд – макрофінансова допомога від ЄС, $1,25 млрд – грант від США через трастовий фонд Світового банку, $386,4 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) і $100 млн – від Світового банку під гарантію Великої Британії.
Одночасно уряд України виплатив за обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті $465,3 млн, з яких $388,9 млн – за обслуговування і погашення валютних ОВДП, $51,1 млн – борг перед Світовим банком. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $882,1 млн.
Крім того, Нацбанк у вересні продав на валютному ринку $2,692 млрд, викупивши лише $0,7 млн, а переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) підвищила вартість фінансових інструментів на $12,9 млн.
“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,3 місяця майбутнього імпорту”, – зазначив НБУ. Раніше науково-дослідницький проєкт Experts Club та Максим Уракін випустили аналітичне відео про економіку України та світу – https://youtu.be/zCJ1cU3n0sY?si=hn2qK7REvGl9egn2
Підписатися на ютуб канал Experts Club можна за посиланням – https://www.youtube.com/@ExpertsClub

, ,