Business news from Ukraine

На тлі неврожаю в Європі ЄС планує ввезти з України 13 млн тонн кукурудзи

12 Серпня , 2022  

У країнах Європейського Союзу очікується найнижчий з 2007-2008 років урожай кукурудзи, який викликаний аномальною посухою, що охопила основні країни-виробники кукурудзи в останні кілька тижнів.

На тлі цього ЄС імпортує 13 млн тонн кукурудзи з України для покриття своїх потреб, повідомляється на сайті електронної зернової біржі GrainTrade з посиланням на доповідь головного аналітика Argus Media (Франція) Натана Кордьє (Nathan Cordier), яку він озвучив під час зборів зернотрейдерів “Trend and Hedge Club”.

За його даними, найбільшими виробниками кукурудзи в ЄС є Болгарія, Румунія та Угорщина, і у 2022 році показники виробництва у цих країнах будуть невтішними.

“Ми очікуємо, що в Румунії буде зібрано 8 млн тонн кукурудзи, в Угорщині – 4,5 млн тонн, і в Болгарії – 15 млн тонн. Ці країни експортували кукурудзу до Іспанії, Італії та Туреччини, які були основними ринками збуту. Коли був низький урожай у Бразилії, експортували зерно на Близький Схід та до Північної Африки. Цього сезону ми очікуємо, що пропозиція експорту буде низькою”, – цитує GrainTrade доповідь Кордьє.

Експерт зазначив, що у Франції з початку посіву кукурудзи сталося три хвилі спеки, тому її врожай очікується на рівні 11,2 млн. тонн, і буде зібрано лише з 68% площ. Таким чином, урожайність кукурудзи у Франції становитиме лише 8 тонн/га, що є найгіршим результатом країни за останні 20 років.

За прогнозами Кордьє, Європа буде змушена імпортувати 23 млн. тонн кукурудзи для покриття своїх потреб, з яких 13 млн. тонн вона ввезе з України, і ще 5 млн. тонн з Бразилії.

Як повідомлялося, міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський на початку серпня заявив про підвищення прогнозу врожаю зернових та олійних культур в Україні в поточному сезоні орієнтовно на 5-7 млн. тонн – до 65-67 млн. тонн з 60 млн. тонн.

При цьому Мінсільгосп США в липневому звіті прогнозує врожай української пшениці в 2022/2023 маркетинговому році (МР, липень-червень) на рівні 19,5 млн. тонн, її експорт – 10 млн. тонн, внутрішньо споживання всередині країни – 10,2 млн. тонн. Урожай кукурудзи оцінений у 25 млн. тонн, експорт – 9 млн. тонн, внутрішнє споживання – 10,7 млн. тонн.

Українська зернова асоціація (УЗА) на початку липня збільшила прогноз урожаю зернових та олійних культур в Україні у 2022 році на 4,4% порівняно з травневим прогнозом – до 69,4 млн тонн з 66,5 млн тонн.

За її прогнозами, у 2022 році очікується врожай пшениці на рівні 20,8 млн. тонн (+8,3% до травневого прогнозу організації); 27,3 млн. тонн кукурудзи (+4,6%); 6,6 млн. тонн ячменю (прогноз збережений); 9 млн тонн соняшнику (прогноз збережено); 2,2 млн. тонн сої (+4,7%); 1,5 млн. тонн ріпаку (+13,3%).

, ,